Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

663
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste weken ronduit dramatisch en ondertussen vertrekt de ene trainer na de andere sportief directeur. Stilaan komt ook hoofdeigenaar Marc Coucke zo opnieuw in de vuurlijn te staan.

In het najaar van 2017 dropte de zakenman, toen nog grote baas bij KV Oostende, een bommetje in het Belgische voetballandschap. Zo besloot hij om recordkampioen Anderlecht over te nemen van de Vanden Stock-dynastie. Het verkoopproces verliep vrij woelig, maar in de zomer van 2018 kon hij officieel aan de slag gaan als sterke man van Paars-Wit. Dat werd echter geen groot succes.

Coucke hield zich in eerste instantie zelf bezig met de dagelijkse werking, maar maakte daarbij een aantal foute keuzes. Dat leidde tot een enorm personeelsverloop in alle geledingen van de club. Ondertussen vielen de sportieve resultaten ook nog eens dik tegen en begonnen de financiële muizenissen zich steeds hoger op te stapelen. Hij zette zelf dan ook een stap terug en ging meer in de luwte opereren.

LEES OOK: Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Zinkend en stuurloos schip

De zakenman bleef weliswaar zijn verantwoordelijkheid nemen en pompte doorheen de jaren een pak geld in de club. Maar die investeringen rendeerden nauwelijks op sportief vlak. Bijgevolg ontstond een ongeziene stoelendans met managers, trainers en sportief verantwoordelijken. Telkens zonder het gewenste succes. Na het vertrek van Wouter Vandenhaute en de benoeming van voorzitter Michael Verschueren en CEO Kenneth Bornauw, ging Coucke er echter vanuit dat hij alsnog het juiste recept had gevonden.

Amper enkele maanden na die ingreep, heeft de club haar dieptepunt evenwel bereikt. Na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, vertrokken ook assistent/clubboegbeeld Lucas Biglia en interim-trainer Edward Still. Daarnaast werd sportief directeur Olivier Renard ontslagen. Het schip lijkt dus niet enkel zinkend, maar is momenteel ook stuurloos. En dat terwijl RSCA in een cruciale periode zit waarin het volop strijd om een ticket voor de Champions' Play-Offs en hoopt om alsnog de bekerfinale te halen.

Opeenstapeling van foute beslissingen

Hoewel Coucke niet langer rechtstreeks betrokken is bij de dagelijkse werking, wordt nu ook in zijn richting gekeken voor deze malaise. "Op bestuurs- en trainersniveau heb ik het nog nooit zo erg geweten als nu. Het is echt een zootje", wijst journalist Yves Taildeman, die de club al ruim 30 jaar van dichtbij volgt, bij Sporza naar het beleid onder Coucke. "Sinds hij de club heeft overgekocht, is het al zo onstabiel geweest dat je nauwelijks nog van een topclub kan spreken. " Ook de Waalse analist Marc Délire houdt zich niet in. "Sinds Coucke op Anderlecht zit, is het catastrofaal", klinkt het bij Dans le Vestiaire

Columnist Hans Vandeweghe wijst daarbij naar een gebrek aan stabiliteit. "Sinds het aantreden van Marc Coucke bij Anderlecht, nu bijna tien jaar geleden, is het eigenlijk nooit meer rustig geweest bij de club", stelt hij bij De Morgen. "Dat heeft twee oorzaken. Er is natuurlijk het veranderde speelveld: clubs moeten steeds op zoek naar spelers om binnen te halen, terwijl andere spelers weer weggaan. Anderzijds is er de volatiliteit onder Coucke. Er zijn heel veel slechte beslissingen genomen die nefast zijn voor het belangrijkste dat een club moet hebben: stabiliteit. En die is volledig weg bij Anderlecht.”

Coucke kan de club beter te koop zetten ...

Meest recent

Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

0
0
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

286
286
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

110
110
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

28
28
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

36
36
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

128
128
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

347
347
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

74
74
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

184
184
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

46
46
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

174
174
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

91
91
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

199
199
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

70
70
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

71
71
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

198
198
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

376
376
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

37
37
Thorup verandert Genkse koers: "Interesseert me geen zier"

Bij KRC Genk weten ze dat het héél wat beter moet dan vorig jaar. De Limburgers waren ...

362
362
'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

186
186
STVV laat verdediger vertrekken naar Belgische club

STVV is van plan zich nog te versterken, maar de Kanaries maken ook werk van uitgaande transfers. De ...

77
77
Nieuw speeltje Enrique: PSG kondigt wereldkampioen aan

Met de Europese supercup op zak, heeft Paris Saint-Germain zijn eerste prijs van het seizoen al ...

59
59
Peter Vandenbempt perplex: Verheyen doet het licht uit

Zowel Verheyen als Vandenbempt kunnen de voetbalfans al meerdere jaren bekoren met op en top ...

191
191
Ophef in Napels: Allegri zorgt voor grote De Bruyne-schok

Binnen een week is het zover, dan trekt de Italiaanse Serie A zich weer op gang. Het is daarbij ...

926
926
Club Brugge stoomt door: bekend gezicht terug naar JPL?

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato al een zestal directe aanwinsten in huis. Dat aantal zal ...

898
898

Meer sportnieuws