Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

door
Peter Verbeke keihard voor zichzelf:

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer woelige tijden en hij oefende er verschillende functies uit. Nergens bleef hij lang. In De Tijd sprak hij over die periode in Brussel.

LEES OOK: Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Verbeke over periode bij RSCA

Verbeke was sportief directeur, CEO en Talent Manager op Neerpede. Hij werd door Wouter Vandenhaute naar de club gehaald, maar in geen enkele functie kon hij echt zijn stempel drukken. Hij heeft wel wat spijt over bepaalde zaken.

"Ik had de rol van CEO nooit mogen aanvaarden. Maar er waren goede redenen voor. De club had dringend geld nodig, en Geert Duyck wilde investeren als er een nieuw businessplan kwam. Ik had dat plan mee geschreven, waarna hij wilde dat ik het uitvoerde. Toen vond ik dat het beste voor de club", zegt hij openhartig.

Als sportief directeur wilde hij RSCA weer naar de top loodsen. “Anderlecht wilde volop kansen geven aan jong toptalent. Eigenlijk wilde ik herhalen wat ik had gezien bij Club Brugge: met goede scouting jonge, onbekende spelers rekruteren, hen met veel winst verkopen en zo de club weer gezond en succesvol maken. Met Vincent Kompany hadden we een uitstekende coach."

Zelfkitische Verbeke

Dat lukte niet bepaald heel goed. Er waren spelers zoals Nilson Angulo, Bart Verbruggen en Sergio Gomez, maar ook jongens als Abdulrazak Ishiak, Amadou Diawara, Mustapha Bundu en Majeed Ashimeru. Verbeke is ook zelfkritisch over zijn aanpak, die in een artikel van Humo werd aangekaart.

"Er zijn beslissingen waarop ik meer had moeten wegen. Ik ben ook te compromisloos geweest. Zowat 95 procent van het huidige personeel was er niet voor ik er kwam. We hebben dus ook veel mensen laten gaan. Dat heeft woede en frustratie opgeleverd. Ik sta nog altijd achter de transitie, maar ik ben er misschien te hard in geweest. Bij Club Brugge en KAA Gent ben ik opgeleid door Vincent Mannaert en Michel Louwagie. Dat wil zeggen: rechtdoorzee. Ik besef heel goed dat de tijden zijn veranderd. Ook ik ben veranderd. Toch vind ik dat er een stuk oldskool management mag blijven."

Had RSCA Verbeke moeten houden?

Meest recent

'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

11
11
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

18
18
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

80
80
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

202
202
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

222
222
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

93
93
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

78
78
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

193
193
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

360
360
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

151
151
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

363
363
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

125
125
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

183
183
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

172
172
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

246
246
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

643
643
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

163
163
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

283
283
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

69
69
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

234
234
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

114
114
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

169
169
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

348
348
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

307
307
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

159
159

Meer sportnieuws