Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar daarna zullen alle ogen gericht worden op de play-offs. Daarin zou weleens een zeer bizar scenario zich kunnen ontspinnen.
Het is de laatste editie van de play-offs en de kans bestaat dat die op zeer absurde wijze zal eindigen. Het Laatste Nieuws weet dat er een kans is dat de nummer drie in de eindstand niet eens Europa in zal mogen gaan.
LEES OOK: Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs
Geen Europees voetbal voor derde in stand?Dat heeft alles te maken met de situatie van Union en Anderlecht. Zij spelen de bekerfinale en de winnaar van dat duel krijgt een ticket voor de play-offs van de Europa League. Union is ook sowieso al zeker van Europees voetbal. Als winnaar van de reguliere competitie krijgt het minstens een ticket voor de tweede voorronde van de Europa League.
Dat maakt dat er een mogelijkheid is voor een zeer vreemde ontknoping. Als Anderlecht de beker wint en zowel Paars-Wit als Union in de play-offs ontgoochelen en als vijfde en zesde eindigen, dan pakken zij dus zeker de eerder vermelde Europa League-tickets.
Afhankelijk van Union en Anderlecht
In dat geval zou de vierde in de eindstand sowieso met lege handen achterblijven en zou dat ook kunnen gebeuren voor de nummer drie. Zij zouden in dat geval de barrages voor het laatste Conference League-ticket moeten spelen tegen de winnaar van de Europe Play-Off.
Verliezen ze die, dan moeten zij ook een kruis maken over Europa. Het is een vreemde kronkel van de regels, al is het bovengenoemde scenario voor alle duidelijkheid weinig waarschijnlijk. Leider Union zou daarvoor immers een wel zeer stevige inzinking moeten hebben, want zelfs na de halvering van de punten hebben ze nog tien punten voorsprong op de vijfde plaats.
Jannick Lanckriet