Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

door
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks krijgt de Great Old er nog een mooie som geld bij. Zo pikte RAFC een stevig graantje mee van de opvallende transfer van één van zijn smaakmakers.

Voor aanvang van de wintermercato werd de nodige beweging verwacht op de Bosuil. Onder meer een nieuwe spits leek broodnodig. Ook extra creativiteit op het middenveld was geen overbodige luxe. Maar uiteindelijk werden dergelijke profielen niet gevonden.

LEES OOK: Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Niet versterkt in januari

Met Rein Van Helden werd coach Joseph Oosting weliswaar van een extra verdediger voorzien. Maar het jeugdproduct van STVV viel tijdens zijn debuutmatch meteen geblesseerd uit en staat een poosje aan de kant. Bovendien was zijn komst nodig na het vertrek van Rosen Bozinhov.

Versterkt lijkt de Great Old dus allerminst. De komende weken zal moeten blijken of dat een verstandige zet was van de sportieve leiding. Anderzijds deed de club wel goede zaken op financieel vlak. Zo werd een riante winst geboekt op Bozinhov. En er zijn nog meer extra inkomsten onderweg.

Saudische bonus dankzij Ilenikhena

Zo lijkt Antwerp opnieuw langs de kassa te passeren dankzij George Ilenikhena. De Franse spits werd in de zomer van 2024 voor net geen 19 miljoen euro verkocht aan AS Monaco. In die deal wist RAFC ook een percentage op de latere doorverkoopsom af te dwingen. Van de winst die Monaco boekte, zou zo'n 10% terug vloeien naar de Bosuil.

Ilenikhena staat namelijk op punt om aan de slag te gaan bij Al-Ittihad. Daar moet bij Karim Benzema opvolgen, die een schokkende overstap maakte naar reeksgenoot en leider Al Hilal. De Saudi's zouden zo'n 30 miljoen euro dokken. Monaco boekt zo ruim 11 miljoen euro winst en daarvan gaat dus 10% naar Antwerp. Een mooie bonus van meer dan een miljoen euro.

De sportieve leiding van Antwerp heeft gefaald de voorbije mercato ...

Meest recent

KV Mechelen doet wenkbrauwen fronsen met bizarre constructie

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

0
0
WK Lukaku in gevaar? Mannaert spreekt klare taal

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

16
16
Van Gucht verrast vriend en vijand: deze BV wordt peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

5
5
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

67
67
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

27
27
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

102
102
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

255
255
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

247
247
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

99
99
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

83
83
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

211
211
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

378
378
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

156
156
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

373
373
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

132
132
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

186
186
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

178
178
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

248
248
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

662
662
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

165
165
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

287
287
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

71
71
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

239
239
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

117
117
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

177
177

Meer sportnieuws