Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

door
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van STVV naar Antwerp FC en startte vervolgens meteen in de basis namens zijn nieuwe ploeg. Maar in de wedstrijd tegen Charleroi sloeg het noodlot genadeloos toe.

De 23-jarige verdediger werkte destijds een deel van zijn jeugdopleiding af bij KRC Genk, maar verhuisde al snel naar de buren van Sint-Truiden. Daar brak hij uiteindelijk helemaal door. Van Helden was dit seizoen een vaste sterkhouder in het elftal dat onder coach Wouter Vrancken hoge toppen scheert.

LEES OOK: 'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Transfer dankzij clausule

Maar in zijn contract met de Kanaries stond een afkoopclausule. Iets wat hij afgedwongen tijdens zijn verlenging van vorig seizoen. Toen Antwerp kwam aankloppen stond STVV dus redelijk machteloos. Uiteindelijk werd de transfer dan ook behoorlijk snel beklonken.

Van Helden zette op Bosuil zijn krabbel onder een contract tot medio 2030. Door de transfer van Rosen Bozinhov naar Pisa SC en het dreigende vertrek van Zeno Van den Bosch, was de nood aan defensieve versterking groot bij de Great Old. De kersverse aanwinst startte dan ook meteen in de basis.

Meteen (zware?) blessure

Zijn debuutmatch draaide evenwel uit op een waar drama. Charleroi was immers al snel op voorsprong gekomen. Na een halfuur spelen mocht Van Helden dan weer aanleggen voor een verre vrije trap. Maar meteen naar zijn trapbeweging werd duidelijk dat er iets verkeerd was gelopen.

De verdediger greep rechtstreeks richting de hamstrings en moest gaan zitten, vrijwel meteen werd duidelijk dat hij niet meer verder kon. Voor Antwerp is het nu te hopen dat de schade ietwat meevalt. Maar vermits het gaat om een blessure waarbij geen contact werd gemaakt, vreest men voor een langere afwezigheid.

Indien Van Helden lang uit is, moet Antwerp nog een verdediger halen ...

Meest recent

Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

7
7
Wesley Sonck totaal van slag na misselijkmakend moment

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

8
8
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

22
22
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

47
47
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

75
75
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

99
99
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

37
37
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

114
114
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

96
96
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

239
239
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

617
617
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

61
61
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

77
77
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

127
127
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

97
97
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

333
333
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

206
206
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

109
109
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

183
183
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

167
167
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

119
119
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

93
93
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

96
96
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

85
85
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

123
123

Meer sportnieuws