Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en nadien nam Wouter Vandenhaute terug de macht en werd hij richting uitgang geduwd. De Deen tekende ondertussen bij Sampdoria. Daar wil hij een toptransfer afronden.
LEES OOK: 'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'
Fredberg aast op KouaméFredberg heeft zijn Belgische netwerk al wat aangesproken. Hij haalde Gaetan Coucke onder meer naar daar, Théo Leoni werd gepolst maar kwam niet. En nu wil hij weer een oude bekende van RSCA aantrekken, al werkte hij niet met hem samen in Brussel.
Sampdoria wil graag Christian Kouamé vastleggen. De aanvaller zit op een zijspoor bij Fiorentina, waar hij dit seizoen nog maar twee keer in actie kwam. Sampdoria duwt stevig door voor de spits en deed al een bod.
🚨 Excl. - #Sampdoria have submitted a first official bid to #Fiorentina to try to sign Christian #Kouamè. The forward is waiting for a SerieA’s Club, but #Samp are pushing to convince him. #transfers
— Nicolò Schira (@NicoSchira) January 15, 2026
Sampdoria kent zwaar seizoen
Kouamé wil graag in de Serie A blijven, maar Sampdoria zet alles op alles. De traditieclub zat in een zeer moeilijke fase toen Fredberg midden juli instapte. De Deen hoopt Sampdoria op relatief korte termijn terug naar de Serie A te brengen. Dat kost tijd. Sampdoria staat momenteel zeventiende en op twee punten van een veilige plaats in de Serie B.
Er lag een berg werk voor Fredberg wegens wanbeleid van de voorgangers. Kouamé moet de club mee in de Serie B houden. De 28-jarige spits speelde één jaar voor Anderlecht. Onder Vincent Kompany kende hij een van zijn beste seizoenen in zijn carrière met 13 goals en 7 assists in 36 matchen.
Claudio Reulens