RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt over van Schalke 04. De financiële details werden meegedeeld en die zijn best opvallend te noemen.
LEES OOK: Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”
Mads KikkenborgAnderlecht verkocht Kikkenborg volgens Tipsbladet voor amper 400.000 euro aan Molde. De Brusselaars haalden hem in het verleden voor 1,3 miljoen euro naar het Lotto Park. Hij lag daar nog 2,5 jaar onder contract en speelde er slechts vijf duels. Daarin stelde hij nooit teleur, maar Kikkenborg wenste ergens eerste doelman te zijn.
Die 400.000 euro is ook de marktwaarde op Transfermarkt. Toch had Olivier Renard daar misschien iets meer kunnen uithalen. Kikkenborg moést niet weg en lag dus nog 2,5 jaar onder contract. Bovendien moest RSCA daardoor zelf op zoek gaan naar een nieuwe tweede keeper. Daar had mogelijk dus nog wat meer ingezeten.
Justin Heekeren
Zeker aangezien Anderlecht 500.000 euro betaalt voor Justin Heekeren. Dat zou inclusief bonussen zijn. Het is dus afwachten wat RSCA op dit moment betaalt. Toch is die 500.000 euro ook best veel geld.
Zeker aangezien Heekeren in de zomer einde contract was bij Schalke 04. Daarnaast speelt hij al jaren amper, is hij tweede doelman geweest bij Schalke 04 (niet bepaald een hoogvlieger de afgelopen jaren) en speelde hij even in de Challenger Pro League bij Patro.
De meeste ervaring deed hij op in de Duitse vierde klasse. Een half miljoen euro, als aan alle bonussen wordt voldaan, is dan toch een redelijke som geld. Zeker voor een RSCA dat op de centen moet letten.
Claudio Reulens