Gouden Schoen: Anderlecht staat voor einde horror-reeks

door
Gouden Schoen: Anderlecht staat voor einde horror-reeks

Zondagavond wordt voor de 72ste keer de Gouden Schoen uitgereikt. Recordkampioen RSC Anderlecht zal daarbij andermaal tekort komen voor de hoofdprijs. Maar de Brusselaars kunnen wel een einde maken aan een bijzonder pijnlijke reeks op het Gala.

Historisch gezien heeft Anderlecht een enorme impact op de Gouden Schoen. Doorheen de jaren ging de prestigieuze prijs liefst 23 keer naar een speler van Paars-Wit. Geen enkele ploeg komt in de buurt. Club Brugge bijvoorbeeld, dat sinds 2016 liefst zes keer won, zit voorlopig aan 18 eindzeges.

LEES OOK: Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Laatste triomf geleden van ... 2014

Anderlecht is ook de club met veruit het hoogste aantal verschillende spelers dat de prijs kon winnen. Liefst 17 winnaars lagen bij RSCA onder contract op het moment dat ze de Gouden Schoen kregen toegewezen. Daarbij ook Paul Van Himst, nog steeds recordhouder met 4 eindoverwinningen.

Maar die statistieken liggen inmiddels in een ver verleden. De laatste keer dat een speler van Anderlecht met de trofee aan de haal ging, was in 2014 toen Dennis Praet de verkiezing won. Nadien zaten er hoogstens ereplaatsen in voor jongens als Youri Tielemans, Leander Dendoncker en ... Lukasz Teodorszcyk. 

Vijf edities van complete droogte

Doorgaans was Anderlecht wel goed voor enkele mooie troostprijzen in de nevenklassementen. Maar inmiddels is ook dat al een tijdje voorbij. Zo weet de organiserende krant Het Laatste Nieuws dat Anderlecht sinds 2019, toen Yari Verschaeren 'Belofte van het Jaar' werd, géén enkele prijs meer won op het gala.

Aan die trieste reeks lijkt zondag wel een einde te komen. Binnen de verkiezing van de Gouden Schoen zal opnieuw geen paars-witte hoofdrol weggelegd zijn. Maar Colin Coosemans is wel de favoriet voor 'Doelman van het Jaar' en Nathan De Cat heeft een goede kans op 'Belofte van het Jaar'. 

Coosemans verdient de prijs voor 'Doelman van het Jaar' ...

Meest recent

Van Gucht verrast vriend en vijand: deze BV wordt peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

0
0
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

24
24
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

20
20
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

84
84
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

214
214
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

231
231
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

95
95
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

78
78
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

199
199
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

367
367
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

153
153
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

364
364
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

126
126
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

183
183
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

175
175
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

247
247
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

648
648
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

163
163
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

284
284
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

69
69
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

236
236
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

114
114
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

172
172
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

349
349
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

308
308

Meer sportnieuws