"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

door

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de omkadering van hoofdcoach Sven Vandenbroeck. Zo werd assistent-trainer Mark Luijpers na een halfjaar al op straat gezet. De manier waarop die beslissing tot stand kwam, doet echter de wenkbrauwen fronsen.

Luijpers, die eerder al behoorlijk wat ervaring opdeed als assistent-coach in eigen land, werd naar de Elindus Arena gehaald als opvolger van Mo Messoudi. Die was zelf zijn kans gegaan als hoofdcoach van Beerschot VA. Maar voor de Nederlander, destijds nog een ploegmaat van Vandenbroeck, werd zijn Belgische avontuur een ware helletocht. Met name dan op privé-vlak.

In september volgde een eerste mokerslag met het plotse overlijden van zijn vader. Vervolgens werd ook nog eens schildklierkanker vastgesteld bij zijn echtgenote. "Dat hakt er uiteraard in en als je dan alleen in een appartement in Waregem zit, is dat niet altijd makkelijk. Daarom zat ik niet altijd goed in mijn vel en waren mijn gedachten ook niet altijd bij het voetbal", vertelt hij nu tegenover L1 Nieuws.

LEES OOK: Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Totaal onverwacht ontslag

Ondanks die loodzware omstandigheden op privévlak, bleef Luijpers zo goed en zo kwaad als mogelijk zijn werk doen. Eind november vond nog een evaluatiemoment plaats en toen bleek er niets aan de hand. Maar op 21 december werd hij gesommeerd bij Vandenbroeck. "Hij vertelde me dat hij per direct niet meer met me verder wilde. Als reden gaf hij aan dat er irritaties waren, kleine dingen die nooit zijn uitgesproken. Ik was verbijsterd over de mededeling. Over het moment waarop en gezien de situatie waar ik in zit. Bizar."

Na een goed gesprek leken de twee opnieuw op dezelfde lijn te komen. Maar uiteindelijk besloot Essevee om de samenwerking toch stop te zetten. Dat nieuws werd hem uitgerekend op kerstavond bevestigd. "De manier van doen is, in mijn ogen, onmenselijk. Zeker voor een club die zichzelf als familieclub presenteert", klinkt het hard bij Luijpers, die ook Vandebroeck één en ander kwalijk neemt. "Hij is een prima trainer, maar als mens heeft hij weinig empathisch vermogen."

Vandenbroeck reageert

Een behoorlijk onthutsend verhaal dus. Bij Het Nieuwsblad werd Vandenbroeck dan ook gevraagd naar een reactie op de uitlatingen van Luijpers. Zeker het verwijt van een gebrek aan empathie vindt de trainer niet correct. "“Ik vind het vooral jammer voor mijn mama en mijn familie. Zij zijn daar het meest door aangedaan, want zij kennen me ook anders. Laat het ons erop houden dat ik me graag omring met mensen die geëngageerd en gemotiveerd zijn", aldus de hoofdcoach. "Ik heb volgens sommigen het imago van een koele kikker, maar wie me echt kent, weet dat dit niet klopt."

Zulte Waregem heeft deze situatie niet goed aangepakt ...

Meest recent

Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

7
7
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

43
43
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

45
45
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

75
75
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

187
187
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

100
100
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

256
256
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

125
125
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

84
84
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

58
58
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

484
484
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

187
187
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

72
72
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

116
116
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

117
117
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

140
140
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

177
177
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

90
90
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

100
100
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

73
73
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

178
178
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

171
171
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

209
209
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

365
365
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

201
201

Meer sportnieuws