De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.
LEES OOK: 'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'
Jupiler Pro LeagueNa het WK houdt Hugo Broos ermee op als coach, maar dat betekent niet noodzakelijk dat hij helemaal uit het voetbal zal verdwijnen. De huidige bondscoach van Zuid-Afrika geeft aan dat hij er nog altijd voor open zou staan om bijvoorbeeld scout te worden bij Club Brugge, op voorwaarde dat hij niet dagelijks moet werken.

Op korte termijn wordt het bij Club vooral uitkijken of ze hun sterkhouders aan boord zullen kunnen houden. Ze zouden weleens twee belangrijke pionnen aan Inter kunnen verliezen. De Italiaanse grootmacht zou in 2026 zowel Joel Ordoñez als Aleksandar Stankovic willen binnehalen.
Bij KRC Genk lijken ze in 2026 zeker afscheid te moeten nemen van Konstantinos Karetsas. De strijd om het goudhaantje lijkt al helemaal los te zijn. Bayern München, Napoli, Arsenal en Manchester United zouden de meest nadrukkelijke interesse tonen. Ook Liverpool, Chelsea, Newcastle, Everton en Bayer Leverkusen zouden echter nog op de loer liggen.

Zulte Waregem heeft een belangrijke slag weten te slaan. Het kondigde woensdag aan dat Jeppe Erenbjerg een nieuw contract tot 2029 tekende. Desondanks lijkt het niet uitgesloten dat de clubtopschutter in januari alsnog vertrekt, al geeft Erenbjerg zelf aan dat dat in principe niet de bedoeling is.
Bij Anderlecht mogen we ook de nodige activiteit verwachten. Besnik Hasi bevestigde dat er op enkele posities versterking gezocht wordt, maar dat er eerst spelers zullen moeten vertrekken. Met Nunzio Engwanda, Basile Vroninks en Joshua Nga Kana mogen drie jonkies zich wel tonen tijdens de winterstage.
Buitenland

Divock Origi is een vrije speler nadat zijn contract bij AC Milan ontbonden werd. De ex-Rode Duivel zou weleens een straffe comeback kunnen maken. Hij wordt naar voor geschoven als een mogelijke kortetermijnoplossing bij Liverpool om de lange afwezigheid van de geblesseerde Isak op te vangen.
Naast Origi zou ook Koni De Winter alweer kunnen vertrekken bij Milan. De verdediger komt weinig aan spelen toe en er gaan geruchten over een straffe ruildeal. De Winter zou kunnen terugkeren naar Juventus, waarbij in ruil Federico Gatti de omgekeerde beweging zou maken.

Mike Trésor lijkt dan weer beter een nieuwe club te kunnen zoeken om zijn carrière weer te lanceren. Ondanks dat hij bij Burnley amper speelde, zou de offensieve middenvelder nog een fraaie transfer kunnen maken. Nice en Monaco zouden hem een kans willen geven.
Jannick Lanckriet