KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat talent doorstromen naar de eerste ploeg en ondertussen spelen er heel wat van die jongens in een grote Europese competitie. Roland Breugelmans zag ze allemaal passeren. Bij VoetbalNieuws vroegen we hem om een zeer moeilijke selectie te maken. Zijn top vijf.
"Als je over talenten spreekt, dan kijk ik ook wel waar ze geëindigd zijn. Er waren in al die jaren talenten waar we hoge verwachtingen over hadden, maar die niet zijn doorgebroken. Voor deze vijf ga ik kiezen uit vijf spelers die het wel volledig hebben waargemaakt als topspeler. Er is hier heel veel talent gepasseerd, maar deze vijf sprongen er voor mij toch uit.”
LEES OOK: KRC Genk 'mag' dromen: "Verwacht je dat hij terugkeert?"
De twee besten: Courtois en De BruyneThibaut Courtois (45 matchen voor Genk, vandaag actief bij Real Madrid)
"De twee grootsten blijven Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Het is jammer dat ze niet zo lang bij ons in de eerste ploeg hebben gespeeld, maar iemand als Thibaut begon op zeer jonge leeftijd bij Racing Genk. Hij toonde in zijn eerste jaren in de jeugdopleiding toen niet meteen dat potentieel wat er vandaag volledig is uitgekomen. Hij heeft ons bij Genk wel mee kampioen helpen maken in dat befaamde jaar met de vijf talenten van eigen bodem."
"We hadden toen een regisseur in de ploeg met Kevin De Bruyne, een stabiele factor met David Hubert en doelpuntenmakers als Jelle Vossen en Marvin Ogunjimi. Plus, we hadden met Thibaut een sluitstuk die punten pakte. Kevin en Thibaut waren daarin de grootste talenten en zijn nadien spelers van wereldklasse geworden. We moeten toegeven dat hij toen met een gelukje in doel is beland, maar hij heeft het nadien wel volledig zelf afgedwongen."

Kevin De Bruyne (113 matchen voor Genk, vandaag actief bij Napoli)
"Kevin is een speler die mij altijd charmeerde met hoe hij het voetbalspelletje las. Hij had dan ook nog eens geniale pass in de voeten en net als Thibaut was er altijd die geweldige winnaarsmentaliteit. Dat zijn zaken die Kevin als voetballer groot hebben gemaakt. Toen hij als veertienjarige naar de academie kwam, waren er nadien hier en daar wat vraagtekens over hem. Maar ik ben blij dat we daar doorheen hebben gekeken en vooral gefocust hebben op die geweldige techniek van hem, wat hij nadien héél vaak heeft laten zien bij ons en op het allerhoogste niveau."
Leon Bailey (77 matchen voor Genk, vandaag actief bij AS Roma)
"Ik wil ook iemand als Leon Bailey aanhalen. Hij is niet zo heel lang bij Genk geweest, maar hij kwam dan ook op een aparte manier naar onze club. Hij maakte meteen héél veel indruk op ons. Zijn snelheid en linkervoet waren fenomenaal. Ik had hem misschien op een nog hoger niveau verwacht dan Aston Villa, waar hij nu speelt. Bailey heeft het potentieel voor de wereldtop. Een echt slangenmens."

Karetsas de volgende topper
Bilal El Khannouss (94 matchen voor Genk, vandaag actief bij VfB Stuttgart)
"Bilal El Khannouss wil ik ook vermelden. Ik heb het wel voor creatieve voetballers (lacht). Hij komt eigenlijk niet echt uit onze opleiding, moet ik toegegeven. Hij heeft de omgekeerde weg afgelegd van Dennis Praet. Bilal speelde vele jaren voor Anderlecht en kwam zijn laatste fase van zijn opleiding dan bij ons afronden. Ik vind het een heerlijke voetballer om naar te kijken. Bilal had, net zoals alle jongens die ik hier noem, een echte topsportmentaliteit. Naast zijn goede ingesteldheid kon je niet naast zijn geweldige techniek en loopvermogen kijken. Bilal was misschien niet de man van de grote statistieken met goals en assists, maar hij is slim bezig in zijn carrière. Hij gaat heel beredeneerd te werk en speelt nu al twee jaar heel veel in het buitenland."
Konstantinos Karetsas (75 matchen voor Genk, nog steeds actief bij KRC)
"Als laatste in de rij kan ik uiteraard niet naast Konstantinos Karetsas kijken. ‘Kos’ zorgde even voor een ‘wrang’ moment omdat hij even naar Anderlecht verkaste, maar ik ben superblij dat hij is teruggekeerd naar ons. Daar hebben een aantal mensen in de club heel hard voor gewerkt. Vandaag zijn we bijzonder tevreden dat een geboren Genkie als ‘Kos’ ons vermaakt, want hij laat de mensen genieten in de tribunes. Ik ben heel nieuwsgierig wat de toekomst nog brengt voor hem."
Claudio Reulens