‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

door
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een gespreksonderwerp. De timing maakt het meteen een dossier met veel druk.

LEES OOK: “Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Wintertransfer met meteen druk erop

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal officieel vastgelegd tot 2029. De Fransman komt over van RC Strasbourg, waar hij dit seizoen 16 wedstrijden speelde. Club zet hem neer als een aanvallende middenvelder, 22 jaar, met ervaring in België door zijn huurperiode bij Cercle.

Op papier past Lemaréchal perfect, maar bij Club Brugge bepaalt de omgeving mee of een transfer meteen werkt. Club Brugge zit niet in een rustige fase. Er moet meteen weer gepresteerd worden.

En dat prijskaartje zegt genoeg: Club haalt hem niet om rustig te laten wennen. Volgens Foot Mercato gaat het om 6,5 miljoen euro vaste som, met nog 1,5 miljoen aan bonussen erbovenop. Dat is een winterdeal die meteen de lat hoger legt.

Bekend in België, maar niet zonder kanttekeningen

Het helpt dat Lemaréchal in Brugge geen onbekende is. Vorig seizoen liep hij hier al rond, weliswaar in het groen-zwart van Cercle. Technisch verzorgd, veel loopvermogen, en iemand die het spel graag vooruit duwde. Dat was ook waarom hij toen al genoemd werd bij Belgische (top)clubs en waarom Strasbourg uiteindelijk heeft doorgepakt.

Maar wie hem bij Cercle week na week zag, herinnert zich óók dat het niet altijd hetzelfde niveau was. In januari 2024 klonk het bij Cercle zelf al dat “meer efficiëntie” een werkpunt was: Lemaréchal was aanwezig in het spel, maar kende ook fases waarin hij wat wegzakte in de match. Hij kwam vaak in de zone waar het moest gebeuren, maar de laatste keuze of de afwerking bleef te vaak achterwege. Dat soort zaken passeert bij een subtopper sneller met de glimlach. Bij Club Brugge wordt het een gespreksonderwerp na twee wedstrijden.

Dat is ook meteen de reden waarom er rond deze transfer twee verhalen tegelijk lopen. Enerzijds is er de speler die in België al bewezen heeft dat hij mee kan. 32 competitiematchen, 2 goals en 5 assists bij Cercle. Dat is voldoende om te tonen dat hij het tempo en de intensiteit van de Jupiler Pro League aankan.

Anderzijds is er de speler die bij Strasbourg de voorbije maanden niet meer vast in de ploeg zat. Hij viel dit seizoen regelmatig naast de ploeg in Frankrijk en kwam ongeveer aan 34% van de mogelijke speelminuten. Dat is het detail dat meteen boven tafel komt zodra hij in Brugge zijn eerste mindere wedstrijd speelt.

Januari bij Club is nooit rustig

En dat brengt hem meteen bij het volgende: in Club Brugge is een transfer in januari nooit vanzelfsprekend. Het is niet het ideale moment om rustig te groeien, maar het moment waarop er snel iets moet veranderen. De ploeg heeft een trainerswissel achter de rug, er hangt druk op resultaten en de wintermercato is nog lang niet afgerond. Club is bovendien nog altijd bezig met het dossier van een flankaanvaller, en dat wordt een operatie waar opnieuw miljoenen bij horen. Dan is het logisch dat de eerste aankoop meteen bekeken wordt als een signaal: dit is de start van de bijsturing.

Die druk wordt nog groter door het bedrag dat genoemd wordt. Footmercato sprak over 6,5 miljoen euro vaste som, met bonussen die het totaal richting 8 miljoen kunnen duwen. In België zijn dat geen bedragen die zonder nadenken worden betaald. Dan komt er automatisch een verwachting bij dat hij snel zichtbaar en rendabel moet zijn. Zeker omdat hij niet gehaald wordt als een luxe voor volgend seizoen, maar als het eerste antwoord op wat Club de voorbije maanden te vaak miste: energie, drive, extra opties op het middenveld.

Dat is ook waar Ivan Leko meteen mee zal spelen. De coach houdt niet van veel omwegen en heeft de voorbije weken al duidelijk gemaakt wat hij verwacht. Na een nieuwe tik begin januari klonk het bij hem: “Iedereen moet in de spiegel kijken, ook ik.” En: “Dat kan alleen maar met intensiteit, karakter en moed.” Wie in januari naar Club Brugge komt, stapt meteen in die enorme druk.

Waar past Lemaréchal in dit Club?

En dan komt het volgende probleem automatisch mee: waar past hij precies? Club speelt al maanden met een herkenbare as, met Hans Vanaken als vaste waarde. Rond hem zitten types die de balans bewaken en duelkracht brengen, zoals Raphael Onyedika en Aleksandar Stankovic. In die constellatie is Lemaréchal op papier polyvalent — acht, tien, eventueel breed — maar in de praktijk wordt dat snel een discussie over hiërarchie.

Want als je 6,5 miljoen plus bonussen uitgeeft in januari, gaat niemand hem behandelen als een doorsnee aanvulling. In de praktijk wordt het vooral een keuze die snel discussie geeft: komt hij om iemand uit de ploeg te spelen, of wordt hij een extra optie in de rotatie? Dat maakt het tricky. Want in België is een speler van dat prijskaartje zelden gewoon een rotatiespeler. Als hij twee keer invaller is zonder impact, komen meteen de vragen.

Als hij start en niet domineert, gaat het over rendement. En precies daar wringt het: bij Cercle zat zijn beste werk vaak in zijn looplijnen, zijn tussenposities, het tempo dat hij in balcirculatie bracht. Heel nuttig, maar bij Club wordt meer gevraagd dan nuttig zijn. Daar moet je matchen openbreken of beslissen. Zeker als Club tegelijk nog een extra flankaanvaller zoekt en het publiek blijft wachten op de volgende transfer.

Daar komt nog iets bij: Lemaréchal is de eerste van de mercato. Als hij snel overtuigt, wordt hij het bewijs dat Club slim handelt. Als hij even zoekende is, wordt hij meteen de discussie. Zeker als Transfermarkt hem ondertussen op een marktwaarde van 10 miljoen zet en hij als versterking komt met een contract tot 2029. Dan is de conclusie snel gemaakt: dit moet raak zijn. En liefst meteen.

Wat verwacht jij van Lemaréchal bij Club Brugge?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

29
29
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

15
15
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

114
114
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

84
84
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

117
117
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

158
158
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

201
201
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

10
10
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

339
339
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

157
157
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

232
232
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

55
55
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

196
196
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

122
122
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

69
69
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

530
530
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

458
458
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

499
499

Meer sportnieuws