Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van Divock Origi bij AC Milan. Dinsdag werd zijn contract in onderling overleg ontbonden. Op zijn 30ste moet hij dus op zoek naar een nieuw avontuur. Gaat hij straks aan de slag in de Jupiler Pro League?
In het voorjaar van 2014 verraste toenmalig bondscoach Marc Wilmots vriend en vijand door Origi op te nemen in zijn WK-selectie. De aanvaller kwam toen net piepen bij Lille OSC. Maar die zet pakte goed uit. Origi scoorde enkele belangrijke goals bij de Rode Duivels. En ondertussen versierde hij ook een toptransfer naar Liverpool FC. Een nieuwe Belgische ster leek geboren.
LEES OOK: Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'
Milanees fiascoMaar dat draaide toch anders uit. Op Anfield zorgde Origi weliswaar voor enkele memorabele momenten, met name zijn doelpunt na een snelle corner in de legendarische comeback tegen FC Barcelona. Maar een vaste basisplaats zat er nooit voor hem in. Toen zijn contract in 2022 afliep, mocht hij dan ook transfervrij vertrekken. Het was AC Milan dat hem een nieuwe uitdaging aanbood.
Origi tekende voor vier seizoenen op San Siro aan een jaarsalaris van zo'n 4 miljoen euro. Maar die transfer werd een ware ramp. De aanvaller kwam bij de Italiaanse topclub nooit uit de verf. Een uitleenbeurt aan Nottingham Forrest bracht weinig heil. Sinds het voorjaar van 2024 speelde hij zelfs geen enkele officiële wedstrijd meer. De contractontbinding was dan ook logisch.
Verhuis naar JPL
En dus kan Origi op zijn 30ste als transfervrije speler zijn carrière elders gaan herlanceren. Bij La Dernière Heure schuift men daarvoor een meer 'exotische' competitie zoals de MLS of Saudi Pro League naar voren. Een nieuwe Europese topclub lijkt dan weer uitgesloten, maar een nieuwe start bij een kleinere Europese ploeg wordt niet op voorhand uitgesloten.
En een verhuis naar de Jupiler Pro League? Het Waalse medium sluit dat zeker niet uit en benadrukt alvast dat zijn makelaar Willem Ofori-Appiah over goede contacten beschikt bij de Belgische clubs. Al stelt Het Laatste Nieuws dat hij door zijn gebrek aan matchritme allerminst een interessante piste is voor de Belgische (top)ploegen. Afwachte dus hoe het dossier evolueert.
Kobe K