‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

617 stemmen
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen uit te spelen, zet hij een dure winteraanwinst openlijk onder druk. Zo krijgt een transferdossier dat intern al langer gevoelig ligt, er meteen een pijnlijke nieuwe wending bij.

LEES OOK: "Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

De hype was enorm: Anderlecht zette alles op rood

De eerste weken van Danylo Sikan bij RSC Anderlecht zijn uitgegroeid tot een dossier dat sportief én intern blijft nazinderen. De Oekraïense spits kwam deze winter voor om en bij de vier miljoen euro over van Trabzonspor, met een contract dat tot 2030 loopt.

Die dure aankoop was bedoeld om de aanval meer gewicht te geven, maar in de weken erna volgden twijfels over zijn impact, vragen over deze transfer en – inmiddels – ook tactische ingrepen die erop wijzen dat de sportieve staf op zoek blijft naar een werkende formule.

Toen Sikan in januari werd aangekondigd in het Lotto Park, lag de lat hoog. Bij toenmalig coach Besnik Hasi klonk dat de nieuwkomer meteen inzetbaar was en dat zijn aanpassing vlotter zou verlopen omdat hij goed Engels sprak. Hasi sprak ook expliciet verwachtingen uit: “Hij is de spits die we nodig hadden”

Enkele dagen later schetste Le Soir de aankoop van Sikan als een bewuste breuk met het klassieke eerst “verkopen vóór kopen”-principe: Anderlecht trok de portemonnee open en legde de speler definitief vast. Een statement dat kon tellen.

Grootspraak en vergelijkingen maakten de druk alleen groter

Sikan werd omschreven als als krachtig, met het vermogen om druk te zetten, de bal bij te houden en in de zestienmeter te duiken. Er werd zelfs verwezen naar vergelijkingen die intern circuleerden, zoals een iets minder krachtige Lukaku – een kwalificatie die vooral moest duiden op het type spits, niet op het palmares.

Het Nieuwsblad benadrukte dat Sikan niet als pure doelpuntenmachine werd binnengehaald, maar eerder als een aanvaller die de spelers rond hem beter laat renderen, met werkijver en meters zonder bal. In Het Laatste Nieuws ging Hasi nog een stap verder in de duiding van het type spits dat hij erbij kreeg.

Hij noemde Sikan een voetballende spits die goed de bal kan bijhouden, sterk in het samenspel en met diepgang. De trainer koppelde die kenmerken aan een vergelijking met Oleg Iachtchouk, “één van de beste spitsen” met wie hij volgens eigen zeggen bij Anderlecht had samengespeeld.

Van hoop naar twijfel: de kritiek werd al snel genadeloos

Na zijn eerste wedstrijden kwam er echter snel kritiek. Het Nieuwsblad schreef na de match tegen Standard Liege, dat de nieuwe spits voorlopig niet brengt wat van hem verwacht wordt en dat hij schrikt van de intensiteit en duelkracht in België Een dag later was de toon nog scherper: als je “dik 3,5 miljoen” betaalt, “dan verwacht je toch meer”.

Ook Het Laatste Nieuws signaleerde dat de sportieve staf al vroeg begon te schuiven met Sikan. Na de wedstrijd tegen Royal Antwerp FC schreef de krant dat interim-coach Edward Still Sikan op de bank zette in plaats van nog langer in de basis, met de suggestie dat er vragen waren over zijn fysieke paraatheid of motor.

De wedstrijd tegen KRC Genk werd een nieuw referentiepunt in die kritiek. Het Nieuwsblad noteerde dat de Oekraïner nog altijd geen enkel duel had gewonnen en laat staan een doelkans versierd. Het Laatste Nieuws vatte de algemene teneur diezelfde periode samen in één zin: “Sikan verdient uiteraard tijd, maar je moet wel íéts laten zien”

La Dernière Heure bracht een gelijkaardige analyse: Sikan had nog niet veel laten zien en kwam in een ploeg terecht die het moeilijk heeft. Still temperde daar de verwachtingen met de boodschap: “Hij heeft tijd nodig om zich aan te passen” Diezelfde dag klonk ook ex-international Marc Degryse in Het Laatste Nieuws bijzonder kritisch: “die jongen komt niet aan de bal”

Na de wedstrijd tegen RAAL La Louviere werd opnieuw ingezoomd op het gebrek aan dreiging. Het Nieuwsblad schreef dat Sikan pas na vier wedstrijden voor het eerst op doel trapte en plaatste de vraag of Anderlecht hem de nodige tijd nog kan geven in een context waar resultaten zwaar doorwegen. Een dag later stelde Hein Vanhaezebrouck de transferkeuze expliciet in vraag in Het Nieuwsblad: “Sikan heeft nog niets laten zien. Hebben ze daar wéér de foute keuze gemaakt?”

Renard trekt de beerput open over Sikan-miljoenendeal

De ontslagen sportief directeur Olivier Renard reageerde in Sudinfo op de insinuatie dat de aankoop van Sikan – voor 4 miljoen euro – vooral aan hem werd toegeschreven en ook op kritiek die bij die transfer was blijven kleven. Renard schetste een interne verschuiving na de komst van David Verwilghen. Volgens hem werd hij niet meer uitgenodigd voor scoutingbijeenkomsten en werkte de scouting enkel nog met de data van Verwilghen.

Renard herhaalde dat Sikan al langer op de radar stond. “Afgelopen zomer wilde ik Sikan al huren met een optie tot koop, maar dat lukte niet”, zei hij. In de winter werd de nood groter door het vertrek van Luis Vazquez, die elders minuten ging maken. Renard beschreef vervolgens een selectieproces waarin meerdere topopties niet realistisch bleken, waarna Sikan – geen prioriteit – toch bovenaan kwam, mede omdat zijn profiel door data van Verwilghen werd bevestigd.

Volgens Renard drukte de directie de aankoop vervolgens door. “Ik wilde hem enkel huren, maar Trabzonspor wilde verkopen en de directie drukte het door”, zei hij aan Het Laatste Nieuws. “Zeggen dat hij míjn transfer was klopt niet”, aldus Renard.

Na de wedstrijd tegen Zulte Waregem legde Het Laatste Nieuws een sportieve keuze bloot die het debat nog concreter maakt. Na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van Edward Still sloeg interimcoach Jeremy Taravel een nieuwe weg in door Thorgan Hazard uit te spelen als valse negen. De redengeving was opvallend expliciet volgens Het Laatste Nieuws: Taravel zou niet overtuigd zijn van Sikan, noch van Adriano Bertaccini als diepste spits.

Taravel grijpt hard in en stuurt een pijnlijk signaal uit

Sikan kwam met grote verwachtingen en een stevig prijskaartje, maar botste meteen op een ploeg in crisis en op een competitie die vandaag nog te intens en fysiek blijkt voor hem. De Oekrainer liet nog niets zien . Dat Taravel intussen experimenteert met Hazard als valse negen, toont vooral hoe dringend Anderlecht op zoek is naar rendement in de voorste linie. Of dat experiment Sikan extra tijd geeft om te groeien buiten de spotlights, dan wel zijn situatie nog precairder maakt, zal in de komende weken blijken. Wat vaststaat: een wintertransfer van vier miljoen euro is in België zelden een fait divers, en al helemaal niet wanneer zowel het rendement als de interne besluitvorming publiek onderwerp van discussie wordt.

Is Taravel te hard voor Sikan?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je nog beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

119
119
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

60
60
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

37
37
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

35
35
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

351
351
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

91
91
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

969
969
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

231
231
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

88
88
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

371
371
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

369
369
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

193
193
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

312
312
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

425
425
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

417
417
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

420
420
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

481
481
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

459
459
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

146
146
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

124
124
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

32
32
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

209
209
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

65
65
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

93
93
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

562
562
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

107
107

Meer sportnieuws