Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

door
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve uitspraak kan helaas nog een tijdje op zich laten wachten. In de tussentijd hoopt de Pro League echter dat de rechtbank DAZN dwingt om zijn financiële plichten na te leven. Al zou het conflict zomaar ook een compleet andere wending kunnen nemen.

Kort nadat de streamingdienst eigenhandig het vijfjarig contract ter waarde van 421 miljoen verscheurde besloot de Pro League om juridische stappen te zetten en een verzoek tot spoedprocedure in te dienen bij het arbitragetribunaal CEPANI. Maandag stonden daar de pleidooien op het programma, waarin de beide partijen achter gesloten deuren hun standpunten mochten verdedigen.

LEES OOK: 'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

Pro League versus DAZN

De strikte geheimhouding werd ook nadien gerespecteerd: zo merkt Het Nieuwsblad op dat de Pro League omwille van het vertrouwelijke karakter van de debatten "niet mocht of kon reageren." Over de exacte inhoud is dan ook weinig bekend, maar volgens Het Laatste Nieuws eist de Pro League alvast dat DAZN drie kerntaken blijft uitvoeren: met name produceren, distribueren én betalen.

De afgelopen weken bleef het mediabedrijf de wedstrijden wel uitzenden, maar de schijf voor de maand november werd niet meer gestort. Vermits de dagelijkse werking van heel wat clubs daardoor in het gedrang komt hoopt de Pro League dat CEPANI in afwachting van een definitief verdict voorlopige maatregelen oplegt. Lees: DAZN verplichten om de afspraken in de deal na te komen.

Witte rook op nieuwjaar?

Of die wens zal worden ingewilligd valt nog eventjes af te wachten, maar stilaan schijnt er alleszins licht aan het eind van de tunnel. Tenslotte bestaat de kans dat het orgaan nog voor nieuwjaar een oordeel velt. Na de eerste van allicht meerdere hoorzittingen verwacht La Dernière Heure alleszins dat CEPANI ten laatste binnen tien dagen duidelijkheid zal  scheppen over de nabije toekomst.

Precies om die reden kozen de profclubs, die geen tijd te verliezen hebben, voor deze procedure. Al staat er wel veel op het spel: indien de zaak in het nadeel van de Pro League wordt beslecht, en DAZN rechtmatig de stekker uit de overeenkomst trok, dreigt het beeld op zwart te gaan tot er een uitspraak ten gronde volgt. In het slechtste geval dus pas ná het huidige seizoen. Wordt vervolgd.

Vreest u dat de uitzendingen zullen stoppen?

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

130
130
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

129
129
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

286
286
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

408
408
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

738
738
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

51
51
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

839
839
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

149
149
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

492
492
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

356
356
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

366
366
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

570
570
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

394
394
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

365
365
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

540
540
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

406
406
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

929
929
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

435
435
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

429
429
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

459
459
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1205
1205
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

255
255
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

451
451
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

229
229

Meer sportnieuws