Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

door
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het stamnummer één uiteindelijk steken op een gelijkspel. De score werd vanaf 11 meter geopend door Vincent Janssen, hier en daar naar voren geschoven als de ideale spits voor Paars-Wit. Maar ziet hij dat zelf wel zitten?

Vooreerst past de 31-jarige Nederlander niet in de huidige aankoopstrategie in Anderlecht, dat eerder gericht is op jonge talenten. Al profiteerden de Brusselaars vijf jaar geleden wel van een gelijkaardige situatie om Lior Refaelov weg te plukken uit Deurne-Noord, waar ook Janssen zijn lucratief contract volgende zomer afloopt. De grootverdiener kan dus eventueel gratis worden opgepikt.

LEES OOK: Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Janssen naar RSCA?

Of ze in Neerpede, waar Olivier Renard de loonmassa net moet drukken, zijn pittig salaris kunnen veroorloven valt evenwel te betwijfelen. Zelfs nu hij naar eigen zeggen bereid is om financieel in te leveren. "Voor mij gaat het niet om geld", aldus de aanvaller, volgens wie vooral de sportieve ambities van het stamnummer één en de rol die daarin voor hem wordt voorzien de doorslag geven.

Janssen wil dus een belangrijk aandeel hebben bij een winnend elftal, zoals de afgelopen weken weer het geval was na een moeilijke periode. Nu die achter de rug is lijkt de tijd stilaan rijp om rond de tafel te zitten met Marc Overmars, al schuift de ervaren rot de beslissing van zich af. "Ik vind het moeilijk om zover vooruit te kijken en wil eerst alles op een rijtje zetten", verklapt hij aan HLN.

Bal in kamp Overmars

"Op dit moment ben ik nog hongerig genoeg om door te gaan, maar ik weet niet wat ik over drie maanden zal denken. Het is te vroeg voor mij om daarover veel te zeggen", aldus Janssen, die zijn carrière wil afsluiten in de Verenigde Staten. "Maar nogmaals: ik voel me goed in Antwerpen. We hoeven deze zomer nog niet te verhuizen. Er is geen deadline. Alles is nog mogelijk", luidt het nog.

Inclusief een gevoelige overstap naar een rechtstreekse concurrent? De kans lijkt klein: Janssen voelt zich thuis op de Bosuil en wil niet eens praten met potentiële gegadigden. "Geen enkel moment heb ik gedacht: ik wil een andere stap, een andere club. Ik wil niet nu al ja of neen zeggen. Maar van beide kanten is er een wil en een weg", wordt hij ook geciteerd door Gazet van Antwerpen.

Janssen zou goed passen bij RSCA

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

115
115
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

113
113
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

270
270
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

391
391
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

734
734
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

49
49
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

817
817
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

147
147
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

471
471
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

352
352
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

357
357
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

561
561
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

393
393
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

363
363
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

538
538
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

402
402
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

926
926
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

434
434
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

427
427
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

457
457
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1191
1191
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

255
255
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

447
447
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

229
229

Meer sportnieuws