Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. Dankzij een vroeg doelpunt van Rein Van Helden haalden de Truienaars het met 1-0 van die andere grote revelatie KV Mechelen. De Champions' Play-Offs komen zo wel erg dichtbij voor de Limburgers.
De Truienaars zijn bezig aan een puik seizoen, maar hadden voor eigen volk toch wat recht te zetten. Zo werd een week geleden verloren op Anderlecht na een zwakke prestatie. Tegen KVM moest het niveau dan ook weer naar omhoog. De Mechelaars konden op hun beurt met een zes op zes op zak richting Stayen afreizen.
LEES OOK: Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht
Flitsende start op StayenBij de thuisploeg stond de match overigens in teken van voorzitter Meekers, die revalideert na een beroerte. Dat bleek inspirerend te werken. Zo begon STVV uitstekend aan de match. Na nog geen 10 minuten stond de 1-0 al op het bord. Van Helden stond op de juiste plaats om de bal over de lijn te werken.
🫣 | Op de een of andere manier gaat deze kans van Keisuke Goto naast. ❌🤏 #STVKVM pic.twitter.com/sJ02qLytLs
— DAZN België (@DAZN_BENL) December 21, 2025
Niet veel later stond het zelfs bijna 2-0. De anders zo doelgerichte Goto liet een grote kans echter liggen. Het eerste doelgevaar van de bezoekers volgde pas halfweg de eerste helft. Lauberbach mikte op Kokubo, al bleek hij ook buitenspel te staan. Op slag van rust trapte Hammar dan weer naast.
KVM laat kansen liggen
Voorts kwam Mechelen op offensief vlak amper uit de verf voor rust. STVV kreeg daarentegen nog kansen via Muja en opnieuw Van Helden, doelpunten vielen niet meer voor de rust. Na de pauze begon STVV wel beter aan de partij. Servais zorgde meteen voor een waarschuwingsschot. Maar opnieuw kon de thuisploeg overnemen.
Sebaoui, Ito, Van Helden en Muja lieten het echter na om de wedstrijd helemaal op slot te doen. KV Mechelen kon daar dan weer te weinig van profiteren. De bezoekers kregen weliswaar kansen, in de afwerking liep er telkens wel iets fout of Kokubo stond op de juiste plek. En zo bleef het uiteindelijk bij 1-0.
Kloof van elf punten
Opnieuw dus een knappe overwinning voor de ploeg van coach Vrancken. STVV telt nu alweer elf punten voor op de zevende plek en staat vlak na de winterstop voor een op papier niet al te zwaar programma. Deelname aan de Champions' Play-Offs komt zo wel erg dichtbij. Mechelen zal op zijn beurt nog serieus moeten knokken, maar zal het kalenderjaar sowieso afsluiten in de top zes. Beide revelaties kunnen dus niet anders dan dik tevreden zijn over het seizoen tot dusver.
Kobe K