'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

door
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro League, waar na Thorsten Fink zijn exit bij KRC Genk de volgende trainer al mag vrezen voor zijn job. Meer nog: zijn ontslag is naar verluidt ondertussen reeds een uitgemaakte zaak.

De trainerscarrousel draait al een tijdje op volle toeren, al waren het met uitzondering van Mircea Rednic bij Standard doorgaans de coaches zélf die het voor bekeken besloten te houden. Nu besloot Genk dus evenwel om afscheid te nemen van Fink, terwijl een week eerder Nicky Hayen dan weer bedankt werd voor bewezen diensten door Club Brugge.

LEES OOK: Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle dumpt Cinel

Ook bij stadsgenoot Cercle loert nu een trainerswissel om de hoek. Eerder klonk het al dat het louter nog een kwestie van tijd was vooraleer de Vereniging afscheid zou nemen van Onur Cinel. Met een schamele 13 op 54 en bijhorende voorlaatste plaats wenkt het degradatiespook in Jan Breydel, waar het met een één op 18 van kwaad naar erger gaat.

De laatste zege dateert al van eind augustus, en dus acht het bestuur de tijd rijp om in te grijpen. "Het ziet ernaar uit dat Cinel zondag tegen OH Leuven niet meer op de bank zal zitten", zijn de coach zijn dagen volgens Het Nieuwsblad geteld. "Officieel is hij er nog, maar dat men na de 6 op 39 bij Cercle Brugge niet meer met hem verder gaat staat vast."

Opvolger al bekend?

Meer nog: in samenspraak met de eigenaars uit Monaco zou Cercle inmiddels reeds intens op zoek zijn naar een geschikte opvolger. "Er wordt onder andere een Scandinavische piste bewandeld", blijkt er zelfs al sprake van een concrete kandidaat om de vacature in te komen vullen. Om wie het dan precies gaat wordt voorlopig wel nog niet verduidelijkt.

Hoe dan ook zal behalve Cinel nog volgens de krant ook zowat zijn voltallige staf het gelag betalen voor de tegenvallende resultaten. "Momenteel is men bij Groen-Zwart intens bezig om de juiste pionnen op de juiste plaats te zetten", klinkt het. Sinds het vertrek van Miron Muslic een jaar geleden wordt het de zoveelste koerswijziging bij de Vereniging.  

Cercle moet voor een Belgische trainer kiezen

Meest recent

De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

49
49
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

13
13
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

17
17
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

92
92
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

25
25
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

181
181
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

200
200
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

28
28
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

254
254
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

180
180
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

248
248
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

178
178
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

218
218
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

853
853
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

165
165
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

716
716
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

508
508
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

495
495
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

255
255
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

337
337
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

689
689
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

797
797
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

566
566
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

283
283
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

577
577

Meer sportnieuws