Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de Nations League. Hij krijgt nog regelmatig kritiek op het feit dat hij Cristiano Ronaldo blijft oproepen. Daar gaf hij meer uitleg over.
LEES OOK: 'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'
Ronaldo levert onder MartinezHet is vreemd dat Martinez daar kritiek over krijgt. Ondanks het feit dat Ronaldo 40 jaar is, wist hij in 30 matchen onder Martinez 25 keer te scoren en 5 assists uit te delen. Martinez sprak over hem in de Britse pers.
"We analyseren spelers altijd op basis van drie criteria: talent, ervaring en attitude. Bij Cristiano zie je zijn talent, en door zijn uitzonderlijke carrière heeft hij zich weten aan te passen. Ooit was hij een flankspeler die de man-tegen-mansituatie opzocht; vandaag is hij een referentiepunt, een nummer negen in de zestien met ongeziene doelpuntenrecords", aldus de bondscoach.
Martinez zwaar onder de indruk
Ronaldo is echter ook een leider pur sang. "Het meest indrukwekkende aspect aan Cristiano is zijn instelling. Ik heb nog nooit met een speler gewerkt die zich elke ochtend zo hard concentreerde op het verbeteren van zijn prestaties. Als we Cristiano voor altijd konden houden, zou dat de makkelijkste manier zijn om nieuwe spelers op te leiden."
CR7 gaat mogelijk zijn laatste toernooi meemaken met het WK. Ronaldo is echter nog altijd héél belangrijk voor de kleedkamer. "Dat is het geheim van zijn lange carrière. Voor ons is er geen betere invloed dan Cristiano in de kleedkamer te hebben", aldus de voormalige bondscoach van de Rode Duivels.
Claudio Reulens