De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

door
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De Mil vol aan de bak zal moeten als nieuwe hoofdcoach van AA Gent. Zijn debuut bij de Buffalo's eindigde immers in een pijnlijke 0-2-nederlaag tegen Antwerp FC. Toch zag de coach ook positieve punten.

Nadat hij de voorbije seizoenen goed werk had geleverd bij achtereenvolgens Westerlo en Charleroi, aasde De Mil al een tijdje op een nieuwe stap. Antwerp en Union ondernamen ook een concrete poging. Maar telkens lag Charleroi dwars. Deze week volgde echter een onverwachte nieuwe kans toen Club Brugge besloot om Ivan Leko weg te plukken bij AA Gent.

De Buffalo's besloten vervolgens om vol voor De Mil te gaan als opvolger. En dit keer ging Charleroi uiteindelijk wél overstag. Zo werd de Oost-Vlaamse trainer woensdag al officieel gepresenteerd in de Planet Group Arena. Daarna moest hij meteen vol aan de bak. Zondag stond immers al het bezoek van een herboren Antwerp op het programma.

LEES OOK: Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Te matig in balbezit

Maar die partij eindigde dus op een sisser voor De Mil. Vooral in de eerste helft kwamen de Buffalo's ronduit ondermaats voor de dag. De 0-1-ruststand was logisch. Na de pauze ging het niveau weliswaar ietwat naar omhoog. Gent slaagde er evenwel niet in om de scheve situatie om te buigen. Op de tegenaanval konden de bezoekers hun voorsprong zelfs nog verdubbelen.

Achteraf trok De Mil dan ook een duidelijke conclusie. Volgens hem was de nederlaag vooral te wijten aan een gebrek aan kwaliteit in balbezit. "Over het resultaat ben ik uiteraard enorm ontgoocheld", klonk het bij Sporza. "Wat zijn de lessen van die eerste wedstrijd onder zijn bewind? "We moeten beter worden aan de bal. Dominanter. En meer creëren. Dat is de enige manier om meer punten te pakken."

Optrekken aan mentaliteit

Maar De Mil wou ook niet te negatief zijn. Zo vond hij dat zijn ploeg wel degelijk met een goede mentaliteit op het veld stond. "Over de mentaliteit van mijn team kan ik niks zeggen. Die jongens hebben alles gegeven. Wij hebben geprobeerd en gepusht. Maar de kwaliteit zal omhoog moeten. Met de mentaliteit die we getoond hebben, kun je wel heel wat bereiken. Dat is iets om op voort te bouwen", aldus de kersverse Gent-coach, die zijn troepen nu moet gaan klaarstomen voor de clash van komende zondag op Club Brugge.

De Mil was een goede keuze van Gent ...

Meest recent

Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

0
0
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

22
22
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

68
68
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

217
217
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

27
27
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

188
188
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

185
185
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

268
268
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

117
117
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

161
161
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

115
115
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

145
145
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

151
151
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

603
603
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

620
620
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

49
49
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

277
277
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

105
105
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

193
193
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

154
154
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

49
49
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

276
276
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

43
43
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

327
327
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

558
558

Meer sportnieuws