Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller zit al een tijdje in Saudi-Arabië. De Franse aanvaller is één van de gezichten van de Saudi Pro League. De spits van Al-Ittihad flirtte plots met een spectaculaire comeback.
Benzema kende grote successen bij Real Madrid en na het vertrek van Cristiano Ronaldo bij De Koninklijke werd de aanvaller de grote man met onder meer een Ballon d’Or als ultieme beloning. De ambities van Benzema zijn op 37-jarige leeftijd echter nog niet gaan liggen.
LEES OOK: Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in
Grote verrassingTegenover L’Équipe zette Benzema plots de deur voor een comeback bij de Franse nationale ploeg open. De spits stopte na het WK in Qatar als international. “Ik zou liegen, mocht ik zeggen dat ik geen wereldkampioenschap wil spelen. Ik ben een profvoetballer. Ik speel voetbal. Roepen ze mij op, kom ik, speel ik… Ik hou van de sport en van winnen. Ik hou van trofeeën.”
Benzema zou aldus graag op het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada spelen. “Word ik geselecteerd voor de nationale ploeg, kom ik om te voetballen. En daar houdt het op. Je spreekt over een WK, hé. Daarover zeg je niet: ‘Neen, daar heb ik geen zin in’.”
Rel met Deschamps
Het is nog maar de vraag of Didier Deschamps in zal gaan op de flirt van Benzema. De relatie van de aanvaller met Frankrijk was altijd al controversieel. Zo werd hij voor het EK 2016 niét geselecteerd en haalde hij op sociale media ferm uit naar Deschamps. De relatie tussen Benzema en de bondscoach is aldus vertroebeld.
Stephan Calander