UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

door
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van Kasper Dolberg werd een nieuwe nederlaag op het veld van Qarabag omgezet in een zege: 2-3. De puntendeling tussen FC Kopenhagen en Villarreal CF zou dan weer goed nieuws kunnen zijn voor de Belgische clubs.

LEES OOK: STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Qarabag - Ajax

De Amsterdammers zijn andermaal bezig aan een teleurstellend seizoen. In de competitie telt het nu al 14 (!) achterstand op leider PSV. Ook de Champions League-campagne was tot dusver een behoorlijk drama. Na vijf speeldagen hadden de Amsterdammers nog steeds nul punten op de teller. Een verplaatsing naar de kampioen van Azerbeidzjan moest daar verandering in brengen.

Maar met Mokio in de basis, Godts en Bounida startten op de bank, liep het al snel opnieuw mis. Na amper 10 minuten stond Qarabag al op voorsprong. Via Dolberg kwam Ajax weliswaar langszij, vlak na rust kwam de thuisploeg op 2-1. In de slotfase konden de Amsterdammers een nieuwe afgang echter toch voorkomen.

Met een lage schuiver bracht Gloukh de bordjes weer in evenwicht. Via Gaeei werd het zowaar 2-3 voor Ajax en op assist van Godts maakte Gloukh er nog 2-4 van. De Nederlandse recordkampioen, die voor deze avond nog maar een keertje had gescoord in de UCL, springt zo van de laatste naar de 33ste plaats. De volgende ronde lijkt evenwel al gaan vliegen.

Villarreal CF - FC Kopenhagen

Villarreal staat momenteel op een straffe derde plaats in La Liga. In de Champions League liep het tot dusver echter voor geen meter met 1 op 15. Om nog een waterkansje te behouden, moest men woensdag dus de drie punten thuis houden. Maar tegen het verrassende Kopenhagen ging het opnieuw grondig mis.

De Deense topclub kwam tot twee keer toe op voorsprong, met snedige counters knokte Villarreal zich telkens langszij. Na de laten 2-3 van Cornelius moesten de Spanjaarden echter toch het hoofd buigen: 2-3. Slecht nieuws ook voor de twee Belgische clubs.

Een gelijkspel had de kansen van Union en Club Brugge om door te stoten een goede zaak bewezen. Nu springt Kopenhagen over hun met 7 punten. Dat is er eentje meer dan Union en drie meer dan Club, dat later op de avond wel nog tegen Arsenal FC speelt.

Welke competitie is momenteel het sterkst volgens u?

Meest recent

Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

12
12
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

91
91
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

41
41
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

121
121
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

80
80
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

49
49
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

18
18
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

86
86
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

144
144
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

328
328
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

227
227
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

217
217
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

351
351
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

50
50
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

472
472
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

335
335
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

664
664
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

458
458
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

355
355
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

77
77
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

132
132
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

792
792
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

625
625
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

299
299
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

359
359

Meer sportnieuws