Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het op een 10de plaats. Dat moet dus beter. Marc Wilmots moest al van trainer wisselen en had voor Mircea Rednic een andere oude bekende kunnen aanstellen als T1. Hij bood zich tevergeefs aan.
Standard haalde Rednic terug naar de Vurige Stede. Hij kreeg echter al snel zijn ontslagbrief en werd vervangen door Vincent Euvrard. Voorlopig zijn de resultaten niet beter. Opvallend: Ricardo Sa Pinto bood zich afgelopen zomer aan.
LEES OOK: 'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'
Sa Pinto bood zich aan"Ik was de afgelopen tien jaar de beste coach bij Standard en won een trofee. Ik was beschikbaar en had de kans om terug te komen en Standard weer naar de top te loodsen, maar ze gaven de voorkeur aan iemand anders", aldus Sa Pinto aan La Capitale.
"Wat me pijn doet, is dat mensen me niet respecteren en niet op me reageren. Dat is het meest trieste. Ze kozen voor een andere trainer en ontsloegen hem snel. Het is jammer, want ze hebben een geweldige kans gemist om mij te laten terugkeren naar Standard, een club waar ik van hou en waar ik veel succes heb gehad", klinkt het.
Geen reactie van Wilmots
Sa Pinto baalt nog steeds. "Ik was erg teleurgesteld. Nogmaals, ik respecteer de beslissingen, maar wat ik niet prettig vind, is het gebrek aan respect. Ik had op zijn minst een reactie verdiend. Dit is in het verleden ook gebeurd met Pierre Locht, en dat vind ik helemaal niet leuk. Ik had meer respect verdiend voor wie ik ben als persoon, voor wie ik was als speler en coach bij Standard. Ze hebben andere keuzes gemaakt, dat accepteer ik, en ik wens de club het allerbeste."
Sa Pinto ging nadien aan de slag bij Esteghal in Irak. Hij hielp Standard nog door Moussa Djenepo aan te trekken, een speler die overbodig was in de Vurige Stede.
Claudio Reulens