'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

door
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van sterkhouders worden alsmaar feller aan de mouw getrokken. In één van die dossiers staat er zelfs al een doorbraak op til. Meer nog: volgens een lokale bron is de deal ondertussen reeds zo goed als beklonken.

Vermits hij volgende zomer zijn laatste contractjaar ingaat in Jan Breydel, en in het verleden al meermaals naast een stapje hogerop greep, lijkt het net zoals in Joel Ordonez zijn geval een uitgemaakte zaak dat Raphael Onyedika weldra andere oorden opzoekt. Nu ziet het er zelfs naar uit dat Blauw-Zwart de 24-jarige Nigeriaan in januari al zal verliezen.

De afgelopen weken wemelde het opnieuw van de geruchten rond Onyedika, die onder andere aan Eintracht Frankfurt en diverse ploegen in de Premier League werd gelinkt. De meest concrete gegadigde blijkt evenwel toch nog steeds Galatasaray te zijn, dat niet voor het eerst wil proberen om de controlerende middenvelder los te weken uit Westkapelle.

LEES OOK: 'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club verliest Onyedika

Dit keer zou het de Turken echter menens zijn. Eerder geraakte al bekend dat ze mikken op een huurconstructie met een al dan niet verplichte aankoopoptie. Nu meldt Fanatik, de grootste sportkrant in Turkije, dat de lokale landskampioen van plan is om een versnelling hoger te schakelen. "De clubleiding heeft de contacten geïntensiveerd", klinkt het.

"De transfer van Onyedika, die aan het begin van het seizoen al op de agenda stond, is weer in gang gezet", worden in Istanboel de nodige stappen voorwaarts gezet. Daar zou vooral manager Okan Buruk aandringen op de komst van de 17-voudig international, die mag fluiten naar het WK maar binnenkort wel deelneemt aan de Africa Cup.

Galatasaray gaat all-in

Aangezien zijn profiel als gegoten in het gewenste plaatje past is Galatasaray naar verluidt bereid om een inspanning te leveren voor Onyedika, die het voorstel zelf alvast zou zien zitten. "De directie wil elke mogelijke kans benutten om hem in huis te halen. Verschillende betalingsformules en bonussen worden besproken om de Belgen te overtuigen."

"De transfer zal naar verwachting snel afgerond zijn", luidt het zelfs optimistisch. Welk prijskaartje Club in gedachten heeft is voorlopig nog onbekend, maar de marktwaarde van Onyedika wordt alleszins op een twintigtal miljoen geschat. De kassa zal dus alweer rinkelen in Brugge, al duimt Nicky Hayen ongetwijfeld voor nog wat uitstel. Wordt vervolgd.

Hoeveel is Onyedika waard?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

63
63
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

183
183
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

148
148
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

57
57
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

67
67
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

218
218
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

212
212
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

66
66
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

99
99
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

370
370
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

307
307
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

196
196
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

340
340
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

956
956
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

115
115
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

228
228
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

376
376
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

201
201
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

69
69
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws