Preud'homme doet boekje open over werking Club NXT

347 stemmen
Preud'homme doet boekje open over werking Club NXT

In Youth We Trust. Even was het de slogan van aartsrivaal RSC Anderlecht, maar tegenwoordig trekt Club Brugge al even vlijtig de kaart van de eigen jeugd. Terwijl het tot grote ergernis van Bart Verhaeghe in de competitie even niet wil vlotten gooit ook Club NXT in de UEFA Youth League alweer hoge ogen. Op zoek naar een verklaring voor dat succes.

In een gesprek met Krant van West-Vlaanderen geeft Guilian Preud'homme, CEO van Club NXT, toelichting bij de huidige gang van zaken in Roeselare. Tegenover de schamele vier punten na 12 speeldagen en bijhorende laatste plek in de Challenger Pro League, waar de afgelopen jaren wél goed werd gepresteerd, staan de fraaie prestaties in Europa.

Daar pronken de Brugse jonkies na vier matchen nog met een foutloos rapport. "Grote ploegen zoals Barcelona vragen ons hoe we erin slagen om met veel minder middelen zo succesvol te zijn op Europees niveau, en willen vooral weten hoe wij zo efficiënt te werk kunnen gaan. Dat gaat dan onder meer om de omkadering en verantwoordelijkheden."

LEES OOK: 'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

Club zet in op eigen jeugd

"Maar waar wij ons vooral op focussen, is dat de manier van voetballen en de filosofie van de eerste ploeg zijn doorgetrokken bij Club NXT en in de academie", klinkt het. Al wil Preud'homme zeker niet zelf alle eer opstrijken. "De basis werd gelegd in de periode met Pascal De Maesschalck, Carl Hoefkes en Rik De Mil. Daar zijn we op verder gegaan."

Preud'homme legt uit hoe Club gaandeweg meer middelen vrijmaakte voor de opleiding, met behulp van diverse specialisten harder besloot in te zetten op individuele begeleiding en via een doorgedreven scouting tegenwoordig talent uit binnen -en buitenland rekruteert. Indien de huidige goudhaantjes aan boord blijven oogt de toekomst alvast rooskleurig.

Overgangsjaar voor NXT

Al is er momenteel wel sprake van een overgangsjaar, zo geeft Preud'homme toe. "We zitten in een fase dat er veel talent is doorgestroomd of vertrokken. De jongens die het nu zo goed doen in de Youth League zijn nog maar 16 of 17 en missen maturiteit", aldus de CEO, volgens wie ook de inkomende transfers nog de nodige ervaring moeten opdoen.

Bovendien had de trainerswissel impact op de resultaten, net zoals de regel dat er altijd minstens tien zelf opgeleide spelers op het wedstrijdblad moeten staan. Door de snellere integratie bij de A-kern daalt zo de leeftijd. "Het is een kwestie van cycli. Jonge spelers moeten zich nu opnieuw ontwikkelen", besluit Preud'homme ook bij Het Laatste Nieuws.

Denkt u dat Preud'homme goed werk levert bij Club NXT?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

32
32
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

66
66
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

17
17
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

124
124
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

123
123
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

23
23
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

114
114
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

202
202
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

55
55
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

182
182
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

187
187
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

265
265
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

411
411
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

576
576
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

227
227
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

307
307
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

299
299
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

582
582
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws