Bij Anderlecht loerde er alweer een crisis om de hoek na een één op zes in de competitie en een flauwe prestatie tegen Ninove in de beker, maar die werd zaterdag toch weer bezweerd. KV Mechelen werd met 3-1 geklopt, waardoor de rust teruggekeerd is en Paars-Wit weer naar de derde plaats wipt.
Besnik Hasi kan zo weer wat vrijer ademen en lijkt bovendien ook wat meer uitzicht te hebben op de spitsenkwestie. De voorbije matchen wisselde de trainer vaak met zijn aanvallers, maar de matchen tegen Ninove en Mechelen trokken duidelijke contouren.
LEES OOK: ‘Oplossing in chaos bij Anderlecht: Hasi vindt sleutel’
Sonck heeft duidelijke mening over spitsen RSCATerwijl Luis Vazquez in de beker nog maar eens door de mand viel, stonden Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic zaterdag allebei aan het kanon. De twee laatstgenoemden verschenen voor het eerst samen aan de aftrap.
Wesley Sonck heeft alvast een duidelijke mening over wat Besnik Hasi volgend weekend in de kraker tegen Club Brugge best kan doen. "Hasi moet van mij helemaal niks. Je mag ook met Vazquez starten, maar goals maken gaat dan misschien net iets moeilijker zijn", geeft hij een duidelijke hint bij Sporza.
Bertaccini moet spelen
De vraag is dan wel of Hasi weer voor twee spitsen kiest of weer terugkeert naar één spits. In dat laatste geval wordt het wellicht of Bertaccini, of Cvetkovic. Over die eerste is er voor Sonck echter geen discussie. "Als je iemand als Bertaccini hebt lopen, dan moet je die zetten. Dat is een doelpuntenmaker pur sang."
De ex-Rode Duivel vindt echter dat Cvetkovic ook zijn plaats heeft. "Ik weet dat we ons eens hebben afgevraagd of hij niet te jong is. Maar als je goed bent en je kunt doelpunten maken, waarom zou je hem niet laten spelen?"
Jannick Lanckriet