Bekergooier Standard-Antwerp gevat: heftige details bekend

1084 stemmen
Bekergooier Standard-Antwerp gevat: heftige details bekend

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League zit erop ... op een achttal minuten na. Maandag wordt immers de restant van de gestaakte match tussen Standard en Antwerp FC afgewerkt. Inmiddels raakte bekend wie rechtstreeks verantwoordelijk was voor dit fiasco.

De Rouches leken vrijdagavond goed op weg om een 1-0-voorsprong over de streep te trekken ondanks een mannetje minder tegen Antwerp FC. Maar in de slotminuten liep het helemaal mis. Nadat de match eerder al werd stilgelegd wegens het gooien van drankbekers op het veld, besloot één snoodaard om nog eens te gooien met zijn bekertje.

LEES OOK: Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Onder voorbehoud

Dit keer raakte hij scheidsrechter Lothar D'Hondt vol op de rug. Die kon moeilijk anders dan de wedstrijd stil te leggen. En volgens de regels van de Pro League moeten de resterende minuten nu afgewerkt worden achter gesloten deuren. Maandagnamiddag moeten beide ploegen dus opnieuw het veld op voor een drietal minuten en de extra tijd.

Achter het resultaat zal wel nog een vraagtekentje staan. Antwerp legde immers klacht neer tegen de gang van zaken en zal de match onder voorbehoud afwerken. Zij stellen dat de bevoegde instanties ondanks de regelgeving nog steeds kunnen beslissen om de punten niet toe te kennen of toe te kennen aan de andere ploeg.

Dader ontsnapt aan lynch-partij

Ondertussen werd wel al de nodige actie ondernomen. Zo weet SudPresse dat de dader die het laatste bekertje gooide op D'Hondt, inmiddels gevat is. Het zou gaan om een 26-jarige man die een abonnement heeft in Tribune1 op Sclessin. Meteen na zijn oliedomme actie werd hij bij de kraag gevat door de supporters in zijn directe omgeving. De sfeer werd echter al snel grimmig en stewards moesten ingrijpen om hem zo snel mogelijk uit het vak escorteren. "Het was zeer gevaarlijk voor hem", aldus een interne bron.

Vervolgens werd hij overgedragen aan spotters van de politiediensten. Ook die moesten de man aanvankelijk afschermen vermits zowat het halve stadion hem wou lynchen. Eenmaal hij in een veilige omgeving zat, werd de dader administratief aangehouden en kreeg hij een proces verbaal opgelegd. Daar blijft het niet bij. Standard kondigde al aan dat het extra sancties, zoals een stadionverbod en schadevergoeding, zal trachten op te leggen.

De dader in kwestie moet een levenslang stadionverbod krijgen ...

Meest recent

Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

5
5
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

25
25
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

195
195
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

173
173
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

126
126
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

163
163
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

388
388
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

113
113
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

66
66
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

105
105
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

504
504
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

100
100
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

347
347
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

175
175
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

191
191
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

326
326
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

301
301
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

167
167
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

86
86
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

232
232
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

666
666
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

632
632
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

376
376
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

360
360

Meer sportnieuws