Bekergooier Standard-Antwerp gevat: heftige details bekend

door
Bekergooier Standard-Antwerp gevat: heftige details bekend

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League zit erop ... op een achttal minuten na. Maandag wordt immers de restant van de gestaakte match tussen Standard en Antwerp FC afgewerkt. Inmiddels raakte bekend wie rechtstreeks verantwoordelijk was voor dit fiasco.

De Rouches leken vrijdagavond goed op weg om een 1-0-voorsprong over de streep te trekken ondanks een mannetje minder tegen Antwerp FC. Maar in de slotminuten liep het helemaal mis. Nadat de match eerder al werd stilgelegd wegens het gooien van drankbekers op het veld, besloot één snoodaard om nog eens te gooien met zijn bekertje.

LEES OOK: 'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Onder voorbehoud

Dit keer raakte hij scheidsrechter Lothar D'Hondt vol op de rug. Die kon moeilijk anders dan de wedstrijd stil te leggen. En volgens de regels van de Pro League moeten de resterende minuten nu afgewerkt worden achter gesloten deuren. Maandagnamiddag moeten beide ploegen dus opnieuw het veld op voor een drietal minuten en de extra tijd.

Achter het resultaat zal wel nog een vraagtekentje staan. Antwerp legde immers klacht neer tegen de gang van zaken en zal de match onder voorbehoud afwerken. Zij stellen dat de bevoegde instanties ondanks de regelgeving nog steeds kunnen beslissen om de punten niet toe te kennen of toe te kennen aan de andere ploeg.

Dader ontsnapt aan lynch-partij

Ondertussen werd wel al de nodige actie ondernomen. Zo weet SudPresse dat de dader die het laatste bekertje gooide op D'Hondt, inmiddels gevat is. Het zou gaan om een 26-jarige man die een abonnement heeft in Tribune1 op Sclessin. Meteen na zijn oliedomme actie werd hij bij de kraag gevat door de supporters in zijn directe omgeving. De sfeer werd echter al snel grimmig en stewards moesten ingrijpen om hem zo snel mogelijk uit het vak escorteren. "Het was zeer gevaarlijk voor hem", aldus een interne bron.

Vervolgens werd hij overgedragen aan spotters van de politiediensten. Ook die moesten de man aanvankelijk afschermen vermits zowat het halve stadion hem wou lynchen. Eenmaal hij in een veilige omgeving zat, werd de dader administratief aangehouden en kreeg hij een proces verbaal opgelegd. Daar blijft het niet bij. Standard kondigde al aan dat het extra sancties, zoals een stadionverbod en schadevergoeding, zal trachten op te leggen.

De dader in kwestie moet een levenslang stadionverbod krijgen ...

Meest recent

'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

26
26
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

35
35
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

253
253
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

344
344
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

51
51
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

389
389
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

256
256
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

368
368
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

80
80
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

307
307
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

50
50
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

248
248
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

89
89
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

197
197
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

229
229
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

93
93
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

83
83
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

138
138
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

227
227
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

230
230
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

90
90
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

194
194
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

161
161
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

402
402
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

204
204

Meer sportnieuws