Antwerp dropt bom en dient klacht in na gestaakte match

door
Antwerp dropt bom en dient klacht in na gestaakte match

De wedstrijd tussen Standard en Antwerp is vrijdag uiteindelijk helemaal ontspoord. Scheidsrechter Lothar D'Hondt moest de partij uiteindelijk vroegtijdig staken omdat hij meermaals met bekertjes bekogeld werd door Luikse supporters.

Die waren niet tevreden over de de beslissingen van de ref, vooral omwille van de rode kaart voor Abid in de eerste helft. Daarna regende het bekertjes bij elke fout of gele kaart voor de Rouches. Toen D'Hondt in de 88ste minuut een derde keer geraakt werd, vond hij het welletjes.

LEES OOK: 'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Antwerp ziet gevaarlijk precedent

Daardoor moet de wedstrijd maandagnamiddag nog achter gesloten deuren uitgespeeld worden, zoals het reglement voorschrijft. Standard krijgt dan de kans om alsnog een 1-0-voorsprong over de streep te trekken en daar zijn ze bij Antwerp niet over te spreken.

De Great Old laat weten dat ze maandag de rest van de partij onder voorbehoud zullen afwerken. Ze zijn het niet eens met het reglement. "Dat reglement is destijds gewijzigd omdat het gedrag van supporters geen impact zou mogen hebben op het resultaat van een wedstrijd. De wedstrijd van gisteren heeft echter bewezen dat deze oplossing, die nu voorzien is in het bondsreglement, duidelijk niet altijd het juiste effect heeft. Meer zelfs, een gevaarlijk precedent kan scheppen", klinkt het.

Voorbehoud en klacht

Antwerp wijst ook naar een passage in het reglement waarin staat dat ook beslist kan worden om de punten niet toe te kennen of toe te wijzen aan de club die niet verantwoordelijk was voor het stopzetten van de match.

"RAFC verklaart zich enkel akkoord om de wedstrijd achter gesloten deuren te hernemen onder uitdrukkelijk voorbehoud van een latere beslissing van de bevoegde instanties. Bijgevolg wordt dan ook een klacht ingediend. Eveneens kan enkel Standard verantwoordelijk zijn voor de geleden schade, zowel op vlak van mogelijk puntenverlies als extra kosten", besluiten ze.

Zou Antwerp de drie punten moeten krijgen?

Meest recent

Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

1
1
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

15
15
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

79
79
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

243
243
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

43
43
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

61
61
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

33
33
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

89
89
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

208
208
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

90
90
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

374
374
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

91
91
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

224
224
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

150
150
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

345
345
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

112
112
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

97
97
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

895
895
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

486
486
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

13
13
Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

292
292
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

329
329
Anderlecht liet hem gaan… en krijgt nu spijt

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

232
232
'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

220
220

Meer sportnieuws