Oktoberfest aan Den Dreef: Club spartelt voorbij sterk OHL

127 stemmen
Oktoberfest aan Den Dreef: Club spartelt voorbij sterk OHL

Club Brugge heeft zich uiteindelijk toch nog kunnen redden in Leuven. Op bezoek bij de voorlaatste in de stand leek blauw-zwart lange tijd puntenverlies te lijden, maar een laat doelpunt bracht alsnog de verlossing. Een opsteker van formaat, want komende week wacht Bayern München in de Champions League. 

LEES OOK: Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Verraderlijke klip naar Leuven, één oog richting Bayern

Club Brugge stond voor een lastige opdracht op bezoek bij voorlaatste OH Leuven, maar liet zich op voorhand niet afleiden door de nakende Champions League-clash tegen Bayern München. Coach Nicky Hayen maakte tijdens zijn persmoment duidelijk: alle focus ging eerst naar de competitie, en dus naar de opdracht in Den Dreef. 

Na de knappe zege tegen Union op de vorige speeldag voerde Hayen twee wijzigingen door. Achterin kreeg Jorne Spileers opnieuw het vertrouwen, waardoor Ordoñez naar de bank verdween. Op het middenveld mocht Cisse Sandra opdraven ten koste van Romeo Vermant.  Bij OHL was het intussen woelig geweest tijdens de interlandbreak. Coach David Hubert vertrok verrassend naar Union, waardoor Hans Somers het roer tijdelijk overnam als interim-trainer. Kon hij meteen stunten?

Scherp gestart OHL vergeet beloning

OH Leuven flirtte meteen met de droomstart. Nauwelijks een halve minuut ver in de wedstrijd dook Akimoto plots schuin op voor Jackers, maar de Brugse doelman redde met een scherpe voetreflex. De thuisploeg bleef doorduwen: Maertens mikte even later, maar zijn poging werd simpel opgeraapt. Club liet zich niet zomaar wegzetten. Tzolis haalde uit na een knappe kapbeweging, zijn pegel scheerde rakelings de kruising — een eerste teken van Brugse dreiging. 

De openingsfase bleef razend boeiend, en rond het kwartier volgde opnieuw een dubbele Leuvense dreun: Schrijvers mikte net naast, en Ikwuemesi dwong Jackers tot een nieuwe knappe redding op een schuin schot. Pas op het halfuur beet Club opnieuw van zich af. Vanaken haalde uit vanop een twintigtal meter, zijn schot suisde gevaarlijk dicht langs de paal. In het slot van de eerste helft voerde Blauw-Zwart de druk nog wat op, maar de Leuvense muur kraakte niet. Doelpunten bleven uit voor de rust, ondanks kansen aan beide kanten.

Club vecht zich met hangen en wurgen naar overwinning

Club Brugge kwam scherp uit de kleedkamer en creëerde meteen twee kansen via Tresoldi, maar telkens stond Leysen pal met knappe reddingen. Daarna zakte het tempo zienderogen weg. Beide ploegen schoven veel met de bal, maar creëerden amper nog doelgevaar. Enkel een mak schot van Stankovic dwong de OHL-doelman nog tot een eenvoudige tussenkomst.

Net toen het ernaar uitzag dat Club punten zou morsen, sloeg het in het slotkwartier toch toe. Na een rommelige fase in de zestien kreeg Tzolis plots ruimte, en de Griek twijfelde niet: 0-1. Niet fraai, niet overtuigend, maar wel voldoende. Club trok met hangen en wurgen de overwinning over de streep — en kan zo toch met drie punten op zak naar München afreizen.

Scoreverloop:

0-1 (77') Tzolis

Wat vond jij van Club in Leuven?

Meest recent

Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

18
18
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

25
25
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

176
176
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

278
278
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

83
83
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

127
127
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

454
454
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

64
64
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

121
121
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

233
233
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

265
265
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

270
270
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

81
81
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

58
58
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

277
277
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

109
109
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

287
287
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

387
387
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

79
79
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

607
607
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

78
78
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

194
194
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

446
446
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

68
68

Meer sportnieuws