'Anderlecht haalt opgelucht adem: transfer in januari'

door
'Anderlecht haalt opgelucht adem: transfer in januari'

RSC Anderlecht slaagde er afgelopen zomer niet in om een oplossing te vinden voor verschillende spelers die niet in de plannen voorkomen. Een aantal van hun werd inmiddels zelfs naar de B-kern verwezen. Eén van die bannelingen zou echter mogen hopen op een oplossing in januari.

RSCA kende een woelig einde van de zomermercato, maar dat zat er al een tijdje aan te komen. Sportuef directeur Olivier Renard had bijna 18 miljoen euro uitgegeven aan versterking. Die uitgaven moesten voor een groot deel gecompenseerd worden, zeker na het mislopen van Europees voetbal. Maar Anderlecht had tot dan zelf amper iets verdiend aan uitgaande transfers.

Bovendien liepen in de kern slechts een beperkt aantal spelers rond die in één klap een aanzienlijke som konden opbrengen. En dus waren de Brusselaars genoodzaakt hun sterspeler te laten gaan. Zo werd Kasper Dolberg uiteindelijk aan Ajax verkocht. Enkele dagen later zorgde Jan-Carlo Simic dan weer voor een absolute jackpot met zijn verhuis naar Al-Ittihad.

LEES OOK: Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

Viertal verkommert in B-kern

Daardoor werd de financiële put gedicht en wist Anderlecht zelfs winst te boeken. Desondanks is men intern toch niet helemaal tevreden. Zeker na de Europese uitschakeling was het immers de bedoeling om de selectie verder af te slanken. Bepaalde jongens kwamen immers niet langer in de plannen voor en moesten dus beschikken. Maar daar slaagde men niet in.

Met name voor Alexis Flips, Majeed Ashimeru en Thomas Foket kregen al snel te horen dat ze moesten beschikken en werden nog voor het seizoen in de B-kern gedumpt. Daar kregen ze daags na de mercato het gezelschap van Mats Rits. Behoudens een contractontbinding in onderling overleg, zit Anderlecht dus nog minstens tot januari met dit overbodige viertal opgescheept.

Russische oplossing Ashimeru

Bovendien wordt het in de wintermercato ook niet evident een oplossing te vinden gezien het viertal tegen dan al maanden geen wedstrijden meer heeft gespeeld. Desondanks zou er rond één van hen toch iets bewegen. Zo beweert Africafoot, weliswaar niet de meest betrouwbare bron, dat Ashimeru in januari zou kunnen beschikken. Het Russische FK Krasnodar zou immers interesse tonen en hield naar verluidt al concrete gesprekken in verband met een wintertransfer. De Ghanese middenvelder ligt nog tot medio 2027, al zal Anderlecht hem niet veel in de weg leggen als Ashimeru een akkoord over de persoonlijke voorwaarden vindt.

Anderlecht heeft Ashimeru te snel laten vallen ...

Meest recent

'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

38
38
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

24
24
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

149
149
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

150
150
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

381
381
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

105
105
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

88
88
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

109
109
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

145
145
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

174
174
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

62
62
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

212
212
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

82
82
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

94
94
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

493
493
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

432
432
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

896
896
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

337
337
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

44
44
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

478
478
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

299
299
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1116
1116
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

362
362
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

410
410
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

224
224

Meer sportnieuws