Club Brugge slikt bittere pil: Hayen moet puzzelen

door
Club Brugge slikt bittere pil: Hayen moet puzzelen

Club Brugge blijft morsen met de punten, want in een heus spektakelstuk geraakte het woensdag niet verder dan een 5-5 gelijkspel tegen Westerlo. Tot overmaat van ramp kwam niet iedereen ongehavend uit de strijd, want Raphael Onyedika en Brandon Mechele moesten geblesseerd naar de kant. Vooral die eerst zadelt Nicky Hayen met kopzorgen op.

In het geval van Mechele valt de schade mee, maar voor Onyedika volgde inmiddels een harder verdict. Verdere onderzoeken wezen namelijk uit dat de 24-jarige Nigeriaan een hamstringletsel heeft opgelopen. Daardoor zal Onyedika een zestal weken in de ziekenboeg vertoeven, waar hij Simon Mignolet vervoegt. Een forse aderlating voor Hayen en co.

Niet alleen vertoefde de controlerende middenvelder de laatste tijd in bloedvorm, de belangrijke affiches volgen mekaar nu snel op. Zo mist Onyedika behalve de verplaatsingen naar Standard en Atalanta voor de interlandbreak al zeker ook de klepper in eigen huis tegen Union, met wie Blauw-Zwart reeds een kloof van zes punten moet zien te dichten.

LEES OOK: 'Puzzelwerk Hayen: vervanger Onyedika staat klaar'

Onyedika out ...

Nadien zal Hayen het ook op bezoek bij OH Leuven, Bayern München en Antwerp zonder zijn slot op de deur moeten stellen, terwijl volgens Het Nieuwsblad de thuismatch tegen FC Barcelona begin november eveneens in het gedrang komt. Enkele dagen later staat in het Lotto Park de immer beladen clash tegen aarstrivaal Anderlecht op het programma.

Hayen kruist dus de vingers dat hij snel weer kan rekenen op Onyedika. "Intussen moet de T1 op zoek naar iemand anders om het evenwicht te bewaren op het middenveld, waar de spoeling niet zo breed is", vervolgt de krant, volgens wie Lynnt Audoor allicht zijn kans krijgt als schakel tussen defensie en aanval. "Of past hij nog een ander puzzelstukje in?"

... Reis in?

Tenslotte wist Audoor de afgelopen weken niet echt te overtuigen, al zijn de alternatieven ook volgens Het Laatste Nieuws vrij beperkt. "De nog steeds geblesseerde Ludovit Reis, die zijn seizoensstart heeft gemist, en Hugo Vetlesen", klinkt het. Beiden ontbraken tegen Westerlo, toen halfweg Hans Vanaken een rijtje achteruit werd getrokken, in de selectie.

In het geval van Vetlesen, die tegen STVV net zijn comeback vierde, mogelijk een sportieve keuze. Reis daarentegen behoort al even niet meer tot de wedstijdkern en ligt dus wel degelijk in de lappenmand. Wat er dan exact aan de hand is met de zomeraanwinst, die zijn plek moest afstaan aan Aleksandar Stankovic, blijft voorlopig echter een vraagteken.

Gelooft u nog in Reis?

Meest recent

Anderlecht grijpt in: Coosemans-probleem escaleert fors

Van Speler van het Seizoen tot vraagteken: bij Anderlecht gaan de alarmbellen af rond kapitein Colin ...

185
185
Vitesse verrast met komst ex-speler Anderlecht en Genk

Vitesse kreeg onlangs alsnog toch een licentie. De Nederlandse club is nog steeds bezig met het ...

18
18
Lommel SK toont ambitie en slaat stevig toe

Lommel SK haalde deze zomer veel ervaren spelers naar de club. Het doel is promotie naar de Jupiler ...

6
6
Verbeke verlaat Anderlecht: meer details lekken uit

Het is intussen drie weken geleden dat Wouter Vandenhaute zijn ontslag als voorzitter van RSC ...

107
107
Anderlecht dropt bommetje: Verbeke kondigt afscheid aan

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen OH Leuven, maar achter de schermen blijft het ...

175
175
Antwerp verschaft update over ziekenboeg & Tribune 2

Antwerp zit even in de hoek waar de klappen vallen. Bovenop de mindere resultaten van de afgelopen ...

84
84
Hayen hakt knopen door: Club Brugge verrast met selectie

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij het vooroorlogse gelijkspel tegen Westerlo, want ...

400
400
Fink redt vel: bestuur KRC Genk roept oorlogstaal

KRC Genk begon donderdag aan de Europa League met een deugddoende overwinning tegen Rangers. Missie ...

153
153
Marc Coucke gaat los en slaat keihard met vuist op tafel

Voor Anderlecht en Marc Coucke staat vanavond andermaal een belangrijke wedstrijd op het programma. ...

278
278
'Anderlecht all-in: Hasi trekt kaart van de aanval'

RSC Anderlecht won dinsdag met 1-0 van AA Gent, maar de crisis blijft nooit ver weg in het Lotto ...

279
279
Club Brugge slikt bittere pil: Hayen moet puzzelen

Club Brugge blijft morsen met de punten, want in een heus spektakelstuk geraakte het woensdag niet ...

250
250
Kopzorgen voor Wils: Antwerp incasseert fikse uppercut

Na een magere één op negen hoopt Antwerp zaterdag tegen Zulte Waregem opnieuw aan te ...

99
99
Wraakgevoelens? Hasi pakt uit met Hubert-onthulling

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen Oud-Heverlee Leuven namens de negende speeldag van de ...

111
111
Cercle Brugge krijgt gouden raad: “Toptransfer afronden”

Cercle Brugge is weer slecht aan het seizoen begonnen met negen punten uit acht wedstrijden. ...

127
127
Kompany verbaast met 'nieuwe De Bruyne': “Zó goed!”

Vincent Kompany is het seizoen goed begonnen met Bayern München. Der Rekordmeister is erg ...

92
92
"Wéér Genkse held" - Van Crombrugge gelooft ogen niet

KRC Genk won met 0-1 op het veld van Rangers. De Limburgers zijn goed begonnen aan de Europa League, ...

180
180
WK in gevaar? Trump zet boel op stelten met uitspraken

Het WK 2026 wordt georganiseerd door de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De president van de VS ...

413
413
Cercle gaat Club achterna: hyperambitieuze plannen

Cercle Brugge verraste vriend en vijand door twee seizoenen geleden Europees voetbal te halen, maar ...

191
191
'FIFA wil nieuwe revolutie: ingrijpende penaltywijziging'

In de voorbije jaren hebben al verschillende ingrijpende veranderingen plaatsgevonden in de ...

345
345
Nieuwe bevestiging: Club heeft deal van 40 miljoen in zicht

Club Brugge blikt terug op een waanzinnige transferzomer, waarin het meer dan 80 miljoen euro wist ...

301
301
Selectie Anderlecht: Hasi krijgt uitstekend nieuws

Vrijdagavond trapt Anderlecht de negende speeldag van de Jupiler Pro League op gang. Het moet op ...

274
274
Vrancken onthult eindelijk waarheid over Genk-exit

Komend weekend staan er weer enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. ...

212
212
'Carrasco laat bom vallen: Europese comeback lonkt'

Heel wat Rode Duivels maakten afgelopen zomer een transfer, maar een aantal landgenoten bleven ook ...

154
154
Bas Dost neemt 2 jaar na drama afscheid van profvoetbal

Op 29 oktober 2023 speelde zich bijna een drama af op de Nederlandse voetbalvelden. In de slotfase ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing Anderlecht, megadeal voor Club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

372
372

Meer sportnieuws