Eerste kritieken in Italië: De Bruyne slaat keihard terug

2612 stemmen
Eerste kritieken in Italië: De Bruyne slaat keihard terug

SSC Napoli blijft met het maximum van de punten aan de leiding staan in de Serie A, maandagavond werd immers ook met 3-2 gewonnen van SC Pisa. Kevin De Bruyne speelde een vrij anonieme partij in het Stadio Diego Armando Maradona. Met twee straffe statistieken wist hij echter toch te verbazen.

De Belgische spelmaker heeft een vrij woelige week achter de rug. Afgelopen donderdag maakte hij in de Champions League zijn grote terugkeer in het Etihad Stadium, waar hij jarenlang had geschitterd namens Manchester City. Na 26 minuten werd hij echter al naar de kant gehaald uit tactische overwegingen na een rode kaart.

Na dat pijnlijke moment begon hij maandagavond gewoon weer in de basis voor de tweede thuismatch van het seizoen. Napoli won die al bij al verdiend en De Bruyne maakte de 90 minuten vol, maar speelde niet bepaald een hoofdrol. Van al zijn officiële matchen namens de Italiaanse kampioen tot dusver, was dit misschien wel zijn minste.

LEES OOK: De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

Mindere match, uitstekende passing

Dat leverde hem ook enkele kritische noten op. "Het Maradona-stadion wacht nog steeds op een prestatie die de koning waardig is, zoals degene waarmee hij het Etihad Stadium op hem verliefd liet worden. Hij sjokte aan een traag tempo en schitterde niet", klonk het bijvoorbeeld in de beoordelingen van Gazzetta dello Sport (5.5 op 10).

Maar wie de wedstrijd van De Bruyne van dichterbij onder de loep neemt, komt toch tot een andere conclusie. KDB leverde onder meer 56 geslaagde passes af, goed voor een nauwkeurigheid van 87%. Een vrij hoog aantal gezien 36 van die passes vooruit en dus met risico waren gespeeld. Maar vooral met een andere statistiek sloeg hij keihard terug op de kritiek.

Voorbeeld voor ploegmaats

In totaal legde De Bruyne tegen Pisa namelijk zo'n 11.854 kilometer afstand af. Het hoogste aantal van alle Napoli-spelers en dat voor een ervaren rot van toch alweer 34 jaar. Bij Corriere dello Sport is men dan ook lyrisch over zijn inzet en toewijding. "Hij doet veel dingen, uiteraard allemaal met kwaliteit. Hij laat zich zakken tussen de centrale verdedigers om het spel op te bouwen, werkt aan de zijde van de spits en is de eerste die de pressing leidt. Een voorbeeld, niet enkel met hoe hij speelt. De kalmte waarmee hij het veld in Manchester verliet, dat beeld staat in het geheugen van zijn ploegmaats gegrift. Mopperen na een wissel is vanaf nu voor iedereen moeilijk."

De Bruyne kan zeker nog twee seizoenen op absoluut topniveau aan ...

Meest recent

Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

60
60
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

90
90
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

285
285
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

55
55
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

108
108
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

60
60
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

140
140
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

251
251
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

227
227
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

211
211
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

111
111
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

230
230
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

42
42
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

207
207
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

664
664
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

668
668
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

121
121
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

214
214
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

309
309
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

417
417
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

226
226
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

96
96
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

84
84
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

788
788

Meer sportnieuws