Club Brugge heeft woensdagavond zijn inhaalwedstrijd tegen KVC Westerlo niet kunnen winnen. Na een ronduit krankzinnige wedstrijd leek Blauw-Zwart het te halen na een doelpunt in de extra tijd. Maar in de ultieme slotminuten kwamen de bezoekers alsnog langszij: 5-5!
Voor de derde thuiswedstrijd op amper één week tijd, had coach Hayen enkele rotaties doorgevoerd in zijn basiself. Onder meer Audoor en Spileers mochten nog eens opdraven, ook Seys mocht nog eens starten. Met die drie jeugdproducten aan de aftrap beleefden de Bruggelingen een dramatische start.
De match was nog geen 26 seconden bezig toen Alcocer na een goede flankvoorzet de 0-1 van dichtbij naast Jackers kon leggen. Een mokerslag voor Club en niet veel later volgde nog eentje. Man in vorm Onyedika moest de wedstrijd immers al vroeg staken met een blessure. De Nigeriaan staat allicht een tijdje aan de kant.
LEES OOK: 'Hayen slaat weer toe: sterkhouder geslachtofferd'
Club recht de rugNa die dubbele opdoffer was Blauw-Zwart wel veruit de betere ploeg en kreeg het ook enkele kansen. Met name het vizier van Tzolis stond echter niet op scherp. In het slot van de eerste helft kon echter ook Westerlo enkele gevaarlijke tegenaanvallen lanceren. En via uitblinker Ferri werd het zowaar 0-2.
Westerlo slaagde er echter niet in om die dubbele voorsprong tot aan de rust vast te houden. Na overbodig balverlies van Alcocer wist Tresoldi voor de aansluitingstreffer te zorgen. Een erg belangrijk doelpunt, want bij de start van de tweede helft maakte Forbs meteen gelijk na een geweldig kanonsschot.
Rollercoaster na rust
Club leek de partij vervolgens helemaal naar zich toe te trekken. Via Seys werd het immers 3-2 en lag Westerlo uitgeteld tegen de touwen. Al was dat slechts van korte duur. Ferri kon Spileers zonder grote problemen afhouden en tekende voor zijn tweede treffer van de avond. De rollercoaster was echte niet voorbij.
Slechts enkele minuten later legde invaller Yow goed af op Sakamoto, die de bezoekers zowaar weer op voorsprong trapte. Club besloot dan ook om alles op alles te zetten en drukte Westerlo tegen de eigen zestien. Al moet gezegd dat Blauw-Zwart op de tegenaanval tot twee keer toe ontsnapte aan de 3-5.
Drie goals in slotminuten
Na zo'n matchverloop kon de slotfase moeilijk nog spectaculairder worden. Maar dat was wel degelijk het geval. De wederoptredende Vermant raakte eerst nog het doelhout, Tresoldi werkte de rebound evenwel binnen. En toen bij de start van de extra tijd een afgeweken voorzet van Meijer in doel belandde, ging het dak er helemaal vanaf in het Jan Breydel-stadion.
Dat feestje was echter van korte duur. In de allerlaatste seconden trok heel Westerlo, inclusief doelman Jungdal, naar voren voor een corner. De bal belandde uiteindelijk bij Bayram en die maakte er zowaar 5-5 (!) van. Van een spektakelstuk gesproken ...
🐓 | KVC Westerlo leverde doelpunten af van de eerste tot de laatste minuut! 🎢🤩 #CLUWES pic.twitter.com/8M2DWV7EAy
— DAZN België (@DAZN_BENL) September 24, 2025