Dolberg schokt iedereen: “Stoppen met voetbal”

door
Dolberg schokt iedereen: “Stoppen met voetbal”

Kasper Dolberg was de afgelopen seizoenen de aanvalsleider van RSC Anderlecht, maar afgelopen zomer maakte de Deense goaltjesdief de overstap naar Ajax. De aanvaller speelde in het verleden al in Amsterdam en wilde graag terugkeren. Hij gaf een interview aan het Algemeen Dagblad.

Dolberg moest geld in het laatje brengen bij Anderlecht en de Deen werd al een tijdje met een vertrek in verband gebracht. Uiteindelijk kwam ex-club Ajax op de proppen en er werd een deal gesloten met de Amsterdammers. Nu deed hij een zéér opvallende onthulling. 

LEES OOK: Beresterke Godts de grote held bij Ajax

Einde van carrière 

Dolberg heeft diabetes type 1 en de 27-jarige Deense international gaf toe dat hij aanvankelijk dacht aan stoppen met voetballen. “Natuurlijk heb ik die gedachte gehad. Ik had even twijfels of ik wel verder kon voetballen. Ik heb geweldige mensen om me heen.”

Zijn familie heeft Dolberg heel erg geholpen. “Familie, vooral mijn oom, die ook diabetes type 1 heeft. Hij vloog over en is in de eerste jaren mijn mentor geweest. Ik kon me niks beters wensen. Met de tijd leerde ik ermee omgaan.”

Moeilijke periode

Dolberg zat even in een diep dal. “Toen ik het ontdekte, heb ik het er een week of twee moeilijk mee gehad. Maar vrij snel raakte ik overtuigd dat het goed zou komen en ik ermee kon leven. Daar helpt de huidige technologie ook bij.”

Nu heeft Dolberg de ziekte al geaccepteerd. “Je hebt goede momenten en mindere. Dat is het met suikerziekte. Insuline spuiten is voor mij heel gebruikelijk geworden.”

Vind jij Dolberg een topspits?

Meest recent

Italianen geloven ogen niet na reactie De Bruyne op City-wissel

Kevin De Bruyne beleefde afgelopen donderdag een terugkeer in mineur bij zijn Manchester City. Na ...

25
25
'Basiself Anderlecht: Hasi brengt chouchou aan aftrap'

RSC Anderlecht bleef in zijn vier laatste officiële duels telkens zonder zege achter. Daar wil ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Schokaankoop City, Anderlecht-vertrek na 232 duels'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

244
244
Vanhoutte verbaast: “Daar kon ik eigenlijk meer verdienen”

Charles Vanhoutte maakte afgelopen zomertransferperiode de knaltransfer van Union SG naar OGC Nice. ...

76
76
Amorim slaat keihard terug bij Man Utd: “Zelfs de Paus…”

Manchester United is volledig van het padje. Ook dit seizoen rommelt het weer ferm bij de Engelse ...

55
55
Vanaken jaagt op De Bruyne en Mertens, beloning UEFA

De Europese zege van Club Brugge tegen AS Monaco zindert nog na. Blauw-Zwart won met 4-1 in het Jan ...

57
57
Dolberg schokt iedereen: “Stoppen met voetbal”

Kasper Dolberg was de afgelopen seizoenen de aanvalsleider van RSC Anderlecht, maar afgelopen zomer ...

240
240
Antwerp brult straffe ambities: “Héél gevaarlijke uitspraak”

Royal Antwerp FC pakte in het seizoen 2022/2023 nog “de dubbel” in de Jupiler Pro ...

111
111
‘Club Brugge-CEO Madou neemt plek Vandenhaute in’

Terwijl het bij RSC Anderlecht flink rommelt gaat het voor de wind bij Club Brugge. Voorzitter ...

551
551
‘Ernstig probleem voor Jelle Vossen bij Zulte Waregem’

Jelle Vossen was vorig jaar een van de absolute sterkhouders van Zulte Waregem, waardoor ze ...

138
138
RSCA speelt open kaart en deelt pittige transferdetails

RSC Anderlecht is een van de Belgische topclubs die het meest actief was op de transfermarkt. ...

316
316
'Bliksemvertrek Overmars: moet Antwerp vrezen?'

Bij Royal Antwerp FC staat er dit seizoen veel druk op de ketel. Na twee seizoenen geen Europees ...

216
216
Ego ontploft: driftkop Onyedika gaat wéér door het lint

Club Brugge speelde een bijna perfecte avond tegen AS Monaco, tot minuut 81. Onyedika, die zelf ...

386
386
Renard en Borguet over toptransfer: "Helaas is dat mislukt"

Bij RSC Anderlecht was er onlangs een Fan Council, waar Tim Borguet en Olivier Renard uitleg kwamen ...

272
272
Overmars vloekt om JPL-uitblinker: "Wou hem bij Antwerp"

Antwerp FC heeft een erg woelige transferzomer achter de rug. De Great Old zag een pak sterkhouders ...

274
274
Schaamrood bij Club: Mignolet legt pijnpunt bloot

Simon Mignolet redt een discutabele penalty, krijgt geel omdat hij de scheidsrechter viseert, en ...

846
846
'Amorim op de wip: sensationele opvolger bij United'

Manchester United is andermaal tegenvallend aan het seizoen begonnen. In Engeland wordt dan ook ...

160
160
'Fink grijpt in na 8 op 21: twee slachtoffers in basiself'

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagmiddag het bezoek van titelverdediger Union SG. Na de ...

389
389
'Anderlecht neemt meedogenloze beslissing met Verschaeren'

De zomermercato is nog maar net achter de rug of de sportieve leiding van RSC Anderlecht is weer ...

410
410
Heel Europa stomverbaasd: Vanaken krijgt straffe 'bijnaam'

Club Brugge maakte afgelopen donderdag opnieuw een statement in de Champions League door met 4-1 te ...

586
586
Gent wint weer: dit stemt Leko het meest tevreden

AA Gent lijkt stilaan weer op het goede spoor te zitten. Het rukt voorlopig op naar de vijfde plaats ...

461
461
'Enorm struikelblok voor definitieve exit Vandenhaute'

De fans van Anderlecht kregen enkele weken geleden eindelijk hun zin, want na jarenlange protesten ...

310
310
Enorm verschil bij Gent: "Dat was de voorbije jaren anders"

AA Gent heeft vrijdagavond de achtste speeldag in de Jupiler Pro League weten af te trappen met een ...

186
186
Golden Boy: heel wat Belgische kanshebbers op prijs

Sinds 2003 reikt de Italiaanse krant Tuttosport elk jaar de Golden Boy Award uit aan de beste jonge ...

128
128
Buffalo’s ranselen zwak Dender af met vroege goals

Zonder enige moeite heeft AA Gent vanavond afstand genomen van een wel heel belabberd Dender. De ...

74
74

Meer sportnieuws