Manchester United is andermaal tegenvallend aan het seizoen begonnen. In Engeland wordt dan ook weinig verrassend gespeculeerd over een vertrek van coach Ruben Amorim. Hier en daar wordt zelfs al een mogelijke opvolger naar voren geschoven.
De Engelse grootmacht heeft één zijn zwakste seizoenen in de recente geschiedenis achter de rug. In eigen land liep MUFC tegen de ene teleurstelling na de andere aan. Zo eindigde United op een pijnlijke 16de plaats in het Premier League-klassement. In de competitie werd ook liefst 18 keer verloren, bijna de helft van alle wedstrijden.
Daarnaast sneuvelde de club vroegtijdig in de Engelse bekercompetities. De Europa League winnen was dus de enige manier om het seizoen ietwat te redden én om alsnog een Europees ticket af te dwingen. Maar uiteindelijk moest United in de finale zijn meerdere erkennen in Tottenham Hotspur.
LEES OOK: ‘Man City verbaast iedereen met pikante schoktransfer'
United blijft aanmodderenDesondanks besloot men het vertrouwen te behouden in Ruben Amorim. De Portugese trainer had dan ook in ondankbare omstandigheden moeten overnemen en verdiende meer tijd om zijn stempel volledig te drukken. Tijdens de zomermercato werd de Portugees zelfs van aanzienlijke versterking voorzien.
Maar ondanks die miljoenenuitgaven blijft United aanmodderen. Na vier speeldagen staat het slechts 14de in de Premier League, met een povere 4 op 12. Daarnaast sneuvelde het eerder al in de League Cup tegen vierdeklasser Grimbsy Town. Hoewel er bij momenten goed voetbal op de mat werd gelegd, is de seizoensstart weer een kleine ramp.
Amorim out, Poch in
Weinig verrassend dus dat al gespeculeerd wordt over een ontslag van Amorim. Zeker omdat sterke man Sir Jim Ratcliffe deze week persoonlijk naar het oefencentrum afzakte om de zwakke prestaties te bespreken, ook met de trainer. Voorlopig zou de Portugees evenwel nog krediet krijgen. Maar dan moet zijn ploeg wel dringend gaan presteren.
Ondertussen zouden echter al plannetje gemaakt worden voor indien de ommekeer uitblijft. Volgens The Daily Star maakt Mauricio Pochettino dan een goede kans om over te nemen. Al zal de Argentijn in dat geval wel ontslag moeten nemen als bondscoach van de VS, waarmee hij volgend jaar een WK in eigen land betwist.