Rode Duivels en transfer: De Cat spreekt heldere taal

door
Rode Duivels en transfer: De Cat spreekt heldere taal

Het is voor Anderlecht een vervelend seizoensbegin geweest. Het werd snel Europees uitgeschakeld, presteert ook in de competitie wisselvallig en het verloor met Kasper Dolberg ook weer een sterkhouder op het einde van de transferperiode. Maar toch zijn er ook enkele lichtpuntjes dit seizoen.

De voornaamste ontdekking is zonder twijfel Nathan De Cat. Het 17-jarige toptalent mocht vorig seizoen in de play-offs al een paar keer invallen, maar heeft in de eerste maanden van dit seizoen nu ook een basisplaats weten te veroveren.

LEES OOK: Veel werk voor Renard & co: vier héél dringende dossiers

De Cat betaalde leergeld in Häcken

Van de twaalf officiële wedstrijden die Anderlecht dit seizoen tot dusver speelde, stond De Cat er al acht aan de aftrap. Drie keer viel hij ook in. Bij één van die invalbeurten betaalde De Cat wel leergeld, want op Häcken veroorzaakte hij de strafschop die de uitschakeling inleidde.

"Als ik die fout daar niet maak, kwalificeren we ons voor de volgende ronde. Ik was er best door aangegrepen, ja", blikt de middenvelder terug in Het Nieuwsblad. "De coach, mijn ploegmaats, familie en vriendin hebben me toen wel voluit gesteund. De ervaren spelers Thorgan Hazard en Colin Coosemans kwamen direct op me inpraten. Daardoor kon ik ook beter slapen nadien."

Niet denken aan transfer of Rode Duivels

De Cat wordt dan ook aanzien als een enorm talent. Het lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn eer hij zal mogen dromen van een stap hogerop en van de Rode Duivels. Maar daar is de speler zelf absoluut niet mee bezig.

"Mijn carrièreplan is morgen weer op het veld staan. That’s it", geeft hij aan. "Mijn favoriete club is Barcelona, maar ik hou me niet bezig met clubs die me zouden willen of met pakweg de Rode Duivels. Gewoon voetballen. De rest hoef ik niet te weten."

Is De Cat een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Enorm verschil bij Gent: "Dat was de voorbije jaren anders"

AA Gent heeft vrijdagavond de achtste speeldag in de Jupiler Pro League weten af te trappen met een ...

0
0
Golden Boy: heel wat Belgische kanshebbers op prijs

Sinds 2003 reikt de Italiaanse krant Tuttosport elk jaar de Golden Boy Award uit aan de beste jonge ...

12
12
Buffalo’s ranselen zwak Dender af met vroege goals

Zonder enige moeite heeft AA Gent vanavond afstand genomen van een wel heel belabberd Dender. De ...

16
16
'Ondanks verzoening: knaltransfer Raskin op komst'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de situatie van Nicolas Raskin bij Rangers. De ...

20
20
Zorgwekkend beeld bij Dender: eerste update bekend

Voor Dender is het een moeilijk seizoen. Het zag plots trainer Vincent Euvrard vertrekken en staat ...

30
30
Lierse doet het Lisp daveren, Lommel krijgt tik van Genk

Op het Lisp heeft Lierse vanavond een verrassende, maar vooral deugddoende zege geboekt. De ...

16
16
Wils gaat door stof na bizarre persconferentie

Antwerp beleeft niet zijn beste periode, want het blikt terug op een nul op zes in de competitie. ...

35
35
Duitse ex-topverdediger kondigt afscheid aan

De transferzomer is voorbij, maar er zijn heel wat spelers die nog geen onderdak gevonden hebben. ...

16
16
Rode Duivels en transfer: De Cat spreekt heldere taal

Het is voor Anderlecht een vervelend seizoensbegin geweest. Het werd snel Europees uitgeschakeld, ...

151
151
Genk bezorgt fans geweldig nieuws voor Europese matchen

Terwijl Union en Club Brugge deze week Europese triomfen beleefden, leed Genk woensdag een pijnlijke ...

78
78
Opmerkelijke wissel bij KV Mechelen: Vanderbiest ongenadig

KV Mechelen krijgt zondag het bezoek van Cercle Brugge en hoopt met nieuwe winst de aansluiting met ...

86
86
Pocognoli stuurt stevige waarschuwing na CL-triomf

Union wist deze week nog maar eens te verbazen door bij zijn debuut in de Champions League meteen ...

49
49
Rampscenario Mignolet: doelman zeer lang buiten strijd

Club Brugge opende donderdag een nieuwe campagne in de Champions League met een klinkende 4-1 zege ...

481
481
Frustratie bij Hayen: dit gaat helemaal mis bij Club

Club Brugge is in Europa vooralsnog indrukwekkend. Vraag dat maar aan RB Salzburg, Rangers FC en AS ...

201
201
Vanhoutte geeft dé reden voor vertrek bij Union SG

Bij Union SG zagen ze héél veel spelers vertrekken afgelopen zomer. Charles Vanhoutte ...

101
101
Fink spaart sterkhouders: Genk gehavend versus Union?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de pijnlijke nederlaag tegen Charleroi, want zondag ...

253
253
Hasi verschaft verrassende update uit ziekenboeg RSCA

De topmatchen volgen mekaar snel op voor RSC Anderlecht. Na de één op zes tegen Union ...

238
238
Champions League TOTW: één Belgische vertegenwoordiger

De eerste speelronde in de League Phase van de Champions League zit erop, en dus is het tijd voor ...

96
96
'Verbeke haalt gram: jackpot wenkt voor Anderlecht'

RSC Anderlecht krijgt zaterdag Antwerp over de vloer. Besnik Hasi kan dan terug rekenen op Nilson ...

309
309
Antwerp incasseert uppercut: sterkhouder in de lappenmand

Antwerp schoot aanvankelijk nog degelijk uit de startblokken, maar na een nul op zes gaan de ...

162
162
Spioneert Coucke bij Club Brugge? Mysterie aan de kust

Marc Coucke was de laatste weken omnipresent in de media. Veel mensen spraken van een soort ...

728
728
Mokerslag voor Mignolet: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge opende donderdag een nieuwe campagne in de Champions League met een klinkende 4-1 zege ...

494
494
'Renard hakt knoop door: Anderlecht dumpt meubelstuk'

RSC Anderlecht heeft een woelige zomermercato achter de rug, waarin Olivier Renard niet alle ...

638
638
Julie Vanloo en Hans Vanaken verrassen met spetterend nieuws

Voor alle supporters van Club Brugge is het nagenieten van andermaal een geweldige CL-avond. ...

512
512
‘Man City verbaast iedereen met pikante schoktransfer'

De zomermercato zit er al even op, maar de grote Europese clubs zijn altijd op zoek naar de volgende ...

89
89

Meer sportnieuws