Guy D'haeseleer beslist: forse opsteker Anderlecht

door
Guy D'haeseleer beslist: forse opsteker Anderlecht

Afgelopen maandag werd geloot voor de volgende ronde van de Croky Cup, wanneer ook de eersteklassers hun intrede maken in het bekertoernooi. RSC Anderlecht werd daarin gekoppeld aan VK Ninove. En over die partij kregen de Brusselaars donderdag goed nieuws.

Vorig seizoen schopte Anderlecht het tot de finale van de Croky Cup. Maar op de Heizel moest Paars-Wit duidelijk zijn meerdere erkennen in Club Brugge. De deceptie was achteraf dan ook erg groot. Voor de recordkampioen was het immers een uitgelezen kans op de eerste grote prijs sinds 2017.

LEES OOK: Anderlecht-fans watertanden na boodschap Doku

Cruciaal doel dit seizoen

In de huidige jaargang is de beker opnieuw de korste weg naar een noemenswaardige trofee. En na het wegvallen van Europees voetbal heeft de Crok Cup-campagne aan nog meer belang gewonnen bij de Brusselaars. Een misstap in de 1/16de finales zou de club dan ook opnieuw in brand zetten.

De kans dat het zover zal komen is evenwel bijzonder klein. Anderlecht kende immers het nodige geluk bij de loting en werd gekoppeld aan KVK Ninove. Dat won in de vorige ronde weliswaar knap van tweedeklasser Francs Borains. Maar op zich mag de ploeg uit de eerste amateurliga geen grote problemen opleveren.

Wedstrijd níét in Ninove

Het grootste potentiële struikelblok was dat Ninove het thuisvoordeel kreeg. En zo'n verplaatsing zijn altijd 'vervelend' voor de profclubs. Maar ook dat nadeel valt nu weg voor RSCA. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat burgemeester Guy D’haeseleer in samenspraak met de ordediensten heeft besloten dat de partij niet in Ninove gespeeld mag worden.

De thuisbasis van de club, stadion De Kloppers, is namelijk onvoldoende voorzien om verwachte volkstoeloop op te vangen. Hierdoor zouden veiligheidsproblemen kunnen ontstaan. En dus zal uitgeweken worden naar het Lotto Park. Paars-Wit krijgt zo onverwacht alsnog het thuisvoordeel.

Anderlecht moet dit seizoen alles op de beker zetten ...

Meest recent

Doorbraak nabij: Belgisch voetbal bij slechts één telecomoperator?

Ook de zevende speeldag van de Jupiler Pro League zal komend weekend enkel te zien zijn via de app ...

466
466
Genk baalt: blessure-domper voor duel op Anderlecht

KRC Genk werkt in de komende weken een bijzonder lastig programma af. Te beginnen met de clash van ...

248
248
Concurrent minder voor Lammens: Onana heeft transfer beet

In de Premier League is het reikhalzend uitkijken naar de derby tussen Manchester City en United van ...

81
81
'Club speelt gevaarlijk spel: irritatie Hayen neemt toe'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een bijzonder druk tweede luik van het seizoen. In ...

383
383
Rednic boort Wilmots de grond in na bliksemontslag

Het duurde welgeteld vijf speeldagen alvorens het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro League ...

316
316
'Megatransfer Rodrygo: Real wil spetterende vervanger'

Real Madrid begon dit seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van coach Xabi Alonso, maar ...

151
151
Nieuwe wending in DAZN-soap: dít staat akkoord in de weg

Vrijdagavond gaat de Jupiler Pro League weer van start, maar de live-wedstrijden zullen nog steeds ...

1836
1836
Weghorst of Dolberg? "Hij zal voorkeur krijgen bij Ajax"

Kasper Dolberg zal niet langer te bewonderen zijn op de Belgische velden. De Deense spits vertrok in ...

180
180
Guy D'haeseleer beslist: forse opsteker Anderlecht

Afgelopen maandag werd geloot voor de volgende ronde van de Croky Cup, wanneer ook de eersteklassers ...

255
255
Grootse plannen Standard: "Nog twee à drie mercato's"

Vincent Euvrard heeft zijn debuut als hoofdcoach van Standard al achter de rug. Door de timing van ...

473
473
Gazzetta gelooft ogen niet na Napoli-start De Bruyne

Komend weekend barst het clubvoetbal weer in alle hevigheid los. Dan wordt het onder meer uitkijken ...

590
590
Club maakt indruk: "Dat haalt geen andere club in België"

Club Brugge blijkt niet alleen voor spelers een ideale springplank richting een mooie ...

403
403
Coucke op snelheid gepakt: was dít de inhoud van zijn Insta-bom?

Anderhalve week geleden stelde Wouter Vandenhaute zijn mandaat als voorzitter van RSC Anderlecht ter ...

630
630
Onrust rond Courtois: rotatieplan Alonso ontmaskerd

Xabi Alonso beloofde rotatie, maar na drie speeldagen is ‘Plan B’ onzichtbaar: Thibaut ...

193
193
JPL-clubs opgelet: deze kleppers zijn gratis op te pikken

Maandagnacht sloot de zomermercato ook in België haar deuren, maar voor wie nog op zoek is naar ...

614
614
'Wrevel bij Club Brugge: Mignolet richting uitgang?'

Met zijn foutje tegen AA Gent leek Nordin Jackers de keeperskwestie bij Club Brugge in het voordeel ...

657
657
KV Mechelen verrast vriend en vijand met opvolger Schoofs

Vlak voor het verstrijken van de deadline moest KV Mechelen nog afscheid nemen van twee ...

170
170
'Odoi duikt verrassend op bij Belgische club'

De zomermercato mag dan wel gesloten zijn, ook na het verstrijken van de deadline vallen er nog ...

626
626
Ex-JPL sterkhouder krijgt verschrikkelijk nieuws te horen

Vandaag dook er verschrikkelijk nieuws op vanuit Nederland. Daar werd een voormalige sterkhouder uit ...

125
125
Club Brugge in spanning: Ordonez doorbreekt de stilte

Nicky Hayen haalt ongetwijfeld opgelucht adem nu de transfermarkt in de meeste landen gesloten is. ...

538
538
'Anderlecht blundert opnieuw: Hasi grijpt hard in'

RSC Anderlecht ving op de valreep nog de jackpot voor Jan-Carlo Simic, maar tal van overbodige ...

799
799
'Code rood bij Club Brugge: transferbommetje op til'

De verplaatsing naar La Louvière van zaterdag komt wellicht nog net te vroeg, maar behoudens ...

392
392
'Schokgolf in Brussel: Rits legt bom onder Anderlecht'

Het is bij Anderlecht nog een bewogen einde van de zomermercato geworden. Met Kasper Dolberg en ...

2390
2390
Bizarre situatie bij Standard: fans zijn woedend

De zevende speeldag van de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond op gang getrapt. In de ...

261
261
'Club slikt driedubbele tegenvaller voor La Louvière'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang na de interlandbreak. Bekerwinnaar Club ...

574
574

Meer sportnieuws