United-droom barst: Lammens is kop van Jut

402 stemmen
United-droom barst: Lammens is kop van Jut

Manchester United verkocht een nummer 1-droom aan Senne Lammens, maar hij heeft geen garantie op minuten. De timing is genadeloos. Met matchen tegen Manchester City, Chelsea en Brentford op een rij lijkt concurrent Altay Bayindir eerst zijn kans te krijgen. Lammens wacht af en bij de eerste barst kan hij meteen kop van Jut zijn.

LEES OOK: ‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Mooie praatjes, harde hiërarchie

Senne Lammens landde op Deadline Day op Manchester Airport als de nieuwe nummer 31 van United, voor een slordige 21 à 22 miljoen plus bonussen en een contract tot 2030. “Concurrentie voor de nummer één, nu al”, stelde de club. Mooie zin en goeie marketing, maar nummer 31 is niet nummer 1. En het zou zomaar kunnen dat Lammens die droom de komende maanden even in de koelkast moet schuiven.

Niet omdat hij het niet zou kunnen. Wel omdat Old Trafford vandaag geen laboratorium is, maar chaos en storm. De keepershiërarchie is officieel hertekend: Onana richting Trabzonspor, Heaton is het ervaren vangnet, en dus is er een tweestrijd Bayındır versus Lammens. Op papier fifty-fifty. In de praktijk wordt het deze maand beslist.

Bayındır ging in de fout tegen Arsenal en dat zet een vergrootglas. Maar het komend schema liegt ook niet: City uit (14/9), Chelsea thuis (20/9), Brentford uit (27/9). Dat zijn geen matchen om de 23-jarige Lammens “eens te proberen”. Geen manager met gezond verstand dumpt een nieuwkomer zonder Premier League-minuten meteen tussen Haaland en consoorten. Dat zou niet verstandig zijn.

Het meest waarschijnlijke scenario is saai en voorspelbaar: Bayındır start de derby, overleeft hij dat met fatsoen, dan mag hij dat tegen Chelsea ook. Pas als het opnieuw misgaat, gaat de deur open en staat Lammens daar – tegen Chelsea of, logischer, bij Brentford.

Instapminuten weg: debuut hangt aan Bayındırs misstap

Zijn debuut zal – hoe hard hij ook traint – minder afhangen van zijn eigen verdiensten dan van Bayindirs schoonheidsfoutje. De EFL Cup-exit bij Grimsby heeft de veilige instapminuten al weggebrand, een rustige midweek match tegen een Championship-ploeg om eens wat te voelen. Elke wedstrijd draait nu om de knikkers en alles wordt, krijgt een oordeel.

Lammens is een keeper van 1m93 met reach en reputatie als shot-stopper uit de Belgische competitie, waar hij één van de beste was. Externe analyses plaatsen nog vraagtekens bij zijn positie- en voetenwerk op het tempo van de Premier League, maar erkennen tegelijk zijn reach en sterkte in de lucht—precies wat United mist bij stilstaande fases. Zijn profiel klopt dus met de zwakke plekken. De vraag is niet of Lammens iets kan toevoegen, maar wanneer je hem dat op een veilige manier kan laten tonen.

Tegelijk is dit geen sprookje. Premier League-strafschopgebieden zijn fysiek, corners zijn contactmomenten en de VAR kijkt mee. Communicatie met een defensie die zelf nog in verbouwing is, moet op drie weken niveau zitten. Dat kan botsen. En de mediastorm rond coach Ruben Amorim blijft woeden. Eén fout en je staat bovenaan de site van elke tabloid. Dat is de realiteit waarmee de 23-jarige Lammens nu moet leven.

FFP boven zekerheid: januari lonkt, Lammens wacht

Dat Man United tot laat met Emiliano Martínez flirte, zegt alles. In een ideale wereld koop je vandaag zekerheid, niet potentieel. Alleen botsten loon en FFP op realiteit: Martínez vraagt topgeld, Lammens past in de boekhouding. Het maakt van de nummer 31 de rationele keuze voor morgen, maar vergroot tegelijk de kans dat men in januari alsnog naar ervaring grijpt als het blijft wankelen. Nog een reden om die onmiddellijke nummer 1-droom even op te bergen.

Rio Ferdinands vraag speelde daarop in: kan United het zich in deze fase permitteren om een talent te laten groeien? En dan Craig Burley (ESPN), recht voor de raap: “Als die nieuwe, vrij jonge jongen erin komt en snel fouten begint te maken, dan wordt het een zootje.” In deze mediahetze wegen beginnende missers driemaal. Daarom is het verstandige scenario simpel: Bayındır draagt de derbystress; Lammens wordt voorbereid, nog niet geofferd.

Er zijn drie scenario’s en allemaal zijn ze plausibel. Eén: Amorim smijt Lammens meteen in de derby en noemt het een frisse start. Hard, maar consequent met de boodschap dat de hiërarchie open ligt. Twee: Bayındır krijgt City, en bij een nieuw momentje gaat de nummer 1 positie onverbiddelijk naar Lammens tegen Chelsea. Drie: conservatief—Bayındır mag door tegen City en Chelsea, Lammens debuteert bij Brentford als ‘instapmatch’, weg van de derby-hysterie.

Wie moet de derby starten tegen City?

Meest recent

Spanje is eerste finalist: bleek Frankrijk vlot voor de bijl

Spanje heeft zich als eerste verzekerd van de finale op het WK. De regerende Europese kampioen ...

0
0
Toekomst De Bruyne en Lukaku: Allegri maakt statement

Nu het WK voor de Rode Duivels voorbij is, komen de transferdossiers van heel wat spelers in gang. ...

17
17
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'

Bij Standard is het al een zeer actieve transferzomer geweest. Daarbij wisten de Rouches ook stevig ...

24
24
Opmerkelijke teaser Genk: Courtois brengt 'verrassing'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, want de Limburgers zijn volop in de weer met het oog op volgend ...

103
103
'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

De zomermercato van Club Brugge lijkt helemaal losgebarsten te zijn. Lange tijd was de ...

175
175
OH Leuven pakt uit met transfer bij Celtic

Bij OH Leuven willen ze straks beter doen na een ontgoochelend seizoen. Met Timmy Simons werd al een ...

26
26
Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

Het WK gaat zijn laatste dagen in. Er zijn nog vier ploegen die strijden om de wereldtitel. Dit WK ...

29
29
‘Tresoldi-exit dreigt: Club Brugge heeft opvolger al beet’

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Nicolo Tresoldi, die bijzonder goed in de markt ligt. ...

181
181
Manchester United stelt Tielemans voor, RSCA profiteert

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer naar Manchester United beet. De Engelse club heeft zijn ...

313
313
KRC Genk strikt Thorup én is Engelse club te snel af

KRC Genk heeft zeer snel gehandeld na het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De Limburgers ...

178
178
Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

152
152
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

120
120
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

363
363
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

309
309
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

241
241
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

211
211
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

437
437
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

224
224
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

431
431
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

379
379
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

249
249
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

175
175
‘Diego Moreira geeft groen licht voor knaltransfer’

Diego Moreira kende op het WK een sterke invalbeurt tegen Senegal en dat was blijkbaar genoeg om een ...

87
87
Nu al topaankoop Club: “Hij gaat zeker punten pakken”

Club Brugge heeft op de zomermercato ferm uitgepakt. Yann Sommer is de opvolger van Simon Mignolet. ...

342
342
Antwerp op zucht van overname: opvallende details onthuld

Royal Antwerp FC staat volgens journalist Sacha Tavolieri dicht bij een overname. De club zoekt al ...

1363
1363

Meer sportnieuws