Coucke op snelheid gepakt: was dít de inhoud van zijn Insta-bom?

door
Coucke op snelheid gepakt: was dít de inhoud van zijn Insta-bom?

Anderhalve week geleden stelde Wouter Vandenhaute zijn mandaat als voorzitter van RSC Anderlecht ter beschikking. De 'communicatie' die Marc Coucke op eigen houtje aankondigde via Instagram. Maar welke boodschap was de hoofdeigenaar van plan om te delen?

Even terug naar zondag 31 augustus. Enkele dagen na de dramatische uitschakeling in Europa maakt Anderlecht zich op voor de derby op het veld van Union SG. Een wedstrijd waar heel wat druk op staat na een wisselvallige seizoensstart en woelige transferperiode. Dik een uur voor de aftrap dropt Coucke echter een bommetje. Tot ieders verbazing kondigt de hoofdaandeelhouder aan dat hij een dag later via zijn Instagram-pagina persoonlijk zal communiceren over de situatie bij Anderlecht.

LEES OOK: Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

Vandenhaute is stapje voor

Zijn aankondiging slaat in als een bom en verbaast iedereen, niet in het minst intern. De gevolgen zijn dan ook niet te overzien. Nog voor Coucke zijn veelbesproken boodschap kan delen, wordt hij op snelheid gepakt door Vandenhaute. Die biedt via mail zijn ontslag als voorzitter aan bij de Raad van Bestuur. "Toen een uur voor de match tegen Union de hoofdaandeelhouder zich rechtstreeks tot de fans richtte buiten het medeweten van de club om, besefte ik dat zelf mijn mandaat ter beschikking stellen de enige overgebleven optie is", wijst hij expliciet naar de aankondiging.

Uiteindelijk zou Coucke die dag ook met een boodschap komen. Om iets voor 22u 's avonds post hij een reeks zelfopgenomen video's. Daarin benadrukt hij zijn toewijding en kondigt hij aan voor het ontslag van Vandenhaute te stemmen op de Raad van Bestuur. Voorts brengt hij weinig nieuws. Het doet vermoeden dat Coucke aanvankelijk van plan was een heel andere boodschap aan te kondigen, maar dat hij op snelheid gepakt wordt door de zet van Vandenhaute.

Externe investeerders op komst

Bij HUMO meent men echter te weten wat Coucke aanvankelijk wou aankondigden. Zo zou hij schermen met de komst van externe investeerders. "Anderlecht staat na het mislopen van Europese inkomsten op een punt dat het weer geld tekort komt. Dan kijk je dus naar een nieuwe investeerder. En naar het Midden-Oosten of andere internationale financieringsbronnen. Ik sluit niet uit dat Coucke dát zou hebben aangekondigd: dat de club het proces zou opstarten voor de komst van een nieuwe minderheidsaandeelhouder", stelt een financieel expert die vertrouwd is met het Belgisch voetbal, tegenover het weekblad.

Een overname zou weliswaar niet aan de orde zijn. Het zou vooral gaan om het aantrekken van externe investeerders die op korte termijn voor vers kapitaal kunnen zorgen. "Zoals bij Club Brugge is gebeurd met het Amerikaanse investeringsfonds Orkila Capital. Is dat de tweetrapsraket die we mogen verwachten? Houdt hij dat nog in zijn mouw, nu het onverwachte ontslag van Vandenhaute voorlopig ieders gezicht heeft gered en de noodzaak om het vervolg te vertellen even weg is?", aldus de anonieme financieel expert.

Coucke gaat Anderlecht weer op orde krijgen ...

Meest recent

Club-fan Vanloo en Destadsbader zetten internet in brand

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

19
19
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

97
97
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

73
73
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

62
62
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

130
130
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

278
278
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

118
118
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

295
295
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

106
106
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

167
167
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

152
152
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

588
588
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

146
146
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

259
259
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

218
218
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

101
101
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

158
158
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

335
335
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

346
346
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

253
253
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

261
261

Meer sportnieuws