'Schokgolf in Brussel: Rits legt bom onder Anderlecht'

door
'Schokgolf in Brussel: Rits legt bom onder Anderlecht'

Het is bij Anderlecht nog een bewogen einde van de zomermercato geworden. Met Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic wist het nog twee lucratieve uitgaande transfers te realiseren. Voor de overbodige spelers werd echter geen oplossing meer gevonden.

Zo trainen Thomas Foket, Majeed Ashimeru en Alexis Flips nog altijd mee met de B-kern. Daar krijgen ze voortaan ook het gezelschap van Mats Rits. De ervaren middenvelder kreeg van het bestuur te horen dat hij niet meer welkom is bij het eerste elftal.

Dat lijkt toch een onnodig harde beslissing, zeker omdat trainer Besnik Hasi naar verluidt geen enkel probleem had met de aanwezigheid van de 32-jarige op training. Rits neemt dan ook niet zomaar vrede met de beslissing.

LEES OOK: 'Renard keihard: Hasi verrast met meedogenloze beslissing'

Rits overweegt juridische stappen

Volgens Het Nieuwsblad overweegt hij met zijn entourage juridische stappen tegen zijn verwijdering uit de A-kern. Of die ook kans op slagen hebben, zal afhangen van de specifieke details. "Een profploeg kan spelers uit de A-kern zetten, maar daar zijn regels aan verbonden", geeft Sebastien Stassin van spelersvakbond United Athletes aan.

Zo moeten spelers getraind worden door een coach met minstens een UEFA A-diploma, mogen de trainingen niet op onmogelijke uren georganiseerd worden en moeten de faciliteiten gelijkaardig zijn aan die van de A-kern. Daar zal het schoentje wellicht niet knellen, maar dat zal op een ander vlak mogelijk wel het geval zijn.

Contract ontbinden?

"De CAO stipuleert bijvoorbeeld dat profs altijd moeten meetrainen met een ploeg waarbij ze kans hebben om wedstrijden te spelen", merkt HNB immers op. Of Rits daadwerkelijk in aanmerking komt om voor de Futures te spelen, is voor discussie vatbaar. Zeker met de aanwezigheid van drie andere spelers die in principe te oud zijn voor de U23.

De advocaten van Rits beloven daar dus nog een vette kluif aan te hebben. Een oplossing die gesuggereerd wordt, is dat Anderlecht financiële compensatie zoekt om zijn contract te laten ontbinden. Ongetwijfeld is het laatste woord dus nog niet gezegd.

Terecht dat Rits stappen onderneemt?

Meest recent

Onrust rond Courtois: rotatieplan Alonso ontmaskerd

Xabi Alonso beloofde rotatie, maar na drie speeldagen is ‘Plan B’ onzichtbaar: Thibaut ...

54
54
JPL-clubs opgelet: deze kleppers zijn gratis op te pikken

Maandagnacht sloot de zomermercato ook in België haar deuren, maar voor wie nog op zoek is naar ...

10
10
'Wrevel bij Club Brugge: Mignolet richting uitgang?'

Met zijn foutje tegen AA Gent leek Nordin Jackers de keeperskwestie bij Club Brugge in het voordeel ...

195
195
KV Mechelen verrast vriend en vijand met opvolger Schoofs

Vlak voor het verstrijken van de deadline moest KV Mechelen nog afscheid nemen van twee ...

61
61
'Odoi duikt verrassend op bij Belgische club'

De zomermercato mag dan wel gesloten zijn, ook na het verstrijken van de deadline vallen er nog ...

273
273
Ex-JPL sterkhouder krijgt verschrikkelijk nieuws te horen

Vandaag dook er verschrikkelijk nieuws op vanuit Nederland. Daar werd een voormalige sterkhouder uit ...

94
94
Club Brugge in spanning: Ordonez doorbreekt de stilte

Nicky Hayen haalt ongetwijfeld opgelucht adem nu de transfermarkt in de meeste landen gesloten is. ...

295
295
'Anderlecht blundert opnieuw: Hasi grijpt hard in'

RSC Anderlecht ving op de valreep nog de jackpot voor Jan-Carlo Simic, maar tal van overbodige ...

499
499
'Code rood bij Club Brugge: transferbommetje op til'

De verplaatsing naar La Louvière van zaterdag komt wellicht nog net te vroeg, maar behoudens ...

270
270
'Schokgolf in Brussel: Rits legt bom onder Anderlecht'

Het is bij Anderlecht nog een bewogen einde van de zomermercato geworden. Met Kasper Dolberg en ...

1490
1490
Bizarre situatie bij Standard: fans zijn woedend

De zevende speeldag van de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond op gang getrapt. In de ...

206
206
'Club slikt driedubbele tegenvaller voor La Louvière'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang na de interlandbreak. Bekerwinnaar Club ...

465
465
Union baalt: smaakmaker mist eerste CL-matchen

Zaterdag moet Union in de competitie nog op bezoek bij Dender, maar ongetwijfeld zal de ...

120
120
'Domper voor Raskin: droomtransfer springt nog af'

Voor Nicolas Raskin werd het een geslaagd tweeluik bij de Rode Duivels, want tegen Kazachstan pikte ...

81
81
'Nóg een monsterbod op Lucas Stassin'

Lucas Stassin lijkt minstens tot januari vrede te zullen moeten nemen met voetbal in de Ligue 2, ...

115
115
Bommetje in Premier League: 74(!) aanklachten tegen Chelsea

Er staan in de komende maanden nog enkele bommetjes op ontploffen in het Engelse voetbal. Zo loopt ...

126
126
Coucke keihard te kijk gezet: “Schaamteloos”

Marc Coucke had de laatste weken heel wat katten te geselen. Op zakelijk gebied was hij uiteraard ...

353
353
AS Monaco pakt nog uit met 2 Belgische toptalenten

De transfermarkt is dan wel gesloten in de meeste voetballanden, toch raken er nog de nodige deals ...

140
140
'Mignolet of Jackers? Club neemt keepersbeslissing'

Bij Club Brugge waren de doelmannen in de eerste weken van het nieuwe seizoen een thema. Na de ...

529
529
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht casht hard, nieuwe jackpot voor Club'

De zomerse transfermercato is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer Deadline ...

356
356
‘Trossard op de dool: Arsenal deelt enorme klap uit’

Leandro Trossard werd afgelopen zomermercato al nadrukkelijk met een vertrek bij Arsenal genoemd, ...

155
155
Ontslag Vreven? Nainggolan en co vellen oordeel

Lokeren-Temse kende vorig seizoen nog een ommekeer van jewelste in de Challenger Pro League. Na een ...

330
330
'Rashford flopt volledig: Barça lonkt al naar vervanger'

FC Barcelona hield zich afgelopen zomer vrij rustig op de transfermarkt. Slechts drie nieuwe spelers ...

117
117
EA FC-ratings: verrassende Belg aan de top, Doku in shock

De ratings van het populaire voetbalspel EA FC stromen naar buiten en de besten ter wereld zijn ...

155
155
'PSV glundert: volgende Belgische goudhaantjes staan klaar'

PSV veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de titel in de Eredivisie en daarin hadden ...

116
116

Meer sportnieuws