TRANSFERUURTJE: 'Onverwachte jackpot RSCA, harde keuze Genk'

door
TRANSFERUURTJE: 'Onverwachte jackpot RSCA, harde keuze Genk'

De zomerse transfermercato is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer Deadline Day heel wat transfers afgerond. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Jupiler Pro League

Anderlecht verraste door op het laatste moment met Mihajlo Ilic nog een verdediger te halen. Daarmee bleek Paars-Wit al te anticiperen op een vertrek van Jan-Carlo Simic, die op weg leek om in januari naar Lazio te trekken. Maar uiteindelijk komt een transfer er sneller dan verwacht.

De voorbije dagen meldde plots Al-Ittihad zich voor de Serviër. De Saudische topclub blijkt ook bereid om een enorm bedrag op tafel te leggen, want Anderlecht zou uiteindelijk meer dan 20 miljoen euro incasseren.

Met Ilic kwam er dus al een vervanger, maar het is maar de vraag hoe lang die zal blijven. Net als Yasin Özcan streek Ilic neer op huurbasis met aankoopoptie. Die opties liggen echter zeer hoog, met 8 miljoen voor Özcan en 6 miljoen voor Ilic. De kans lijkt dus zeer klein dat Paars-Wit die zal lichten.

Voor wie er uiteindelijk geen transfer kwam, is Mats Rits. De ervaren middenvelder werd gelinkt aan onder meer NAC en KV Mechelen, maar vertrok uiteindelijk niet. Anderlecht grijpt nu drastisch in en zet de 32-jarige terug naar de B-kern.

Bij KRC Genk vonden ze deze zomer ook geen oplossing voor Luca Oyen, die amper uitzicht heeft op speelminuten. Het neemt daarom ook een harde beslissing en zet de 22-jarige flankaanvaller terug naar Jong Genk. Daar moet hij zichzelf weer zien te lanceren.

Igor De Camargo wees deze zomer enkele opmerkelijke aanbiedingen af. Hij werd benaderd door Standard, Club Brugge en KV Mechelen om er trainer te worden van het tweede elftal. De ex-Rode Duivel stuurde hen echter wandelen omdat hij toen al vergevorderd was in de onderhandelingen met Francs Borains, waar hij uiteindelijk hoofdcoach werd.

Philippe Clement is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De ex-trainer van Club Brugge wees deze zomer een aanbieding van rivaal AA Gent af. Hij werd her en der ook al naar voor geschoven als een optie voor Anderlecht, maar geeft aan dat hij dat niet zou zien zitten.

Buitenland

Matz Sels krijgt bij Nottingham Forest een nieuwe trainer. Nuno Espirito Santo werd al na drie speeldagen ontslagen en zijn opvolger is een bekende naam. Ange Postecoglou, die in de zomer nog moest vertrekken bij Tottenham, werd woensdag voorgesteld.

Ook Domenico Tedesco heeft een nieuwe job beet. De voormalige bondscoach van de Rode Duivels werd aangesteld bij Fenerbahçe, waar hij de opvolger is van de onlangs ontslagen José Mourinho.

Voor Zinedine Zidane lonkt ook een nieuwe uitdaging. Alles wijst stilaan in de richting dat hij na het WK aan de slag zal gaan als bondscoach van Frankrijk, waar Didier Deschamps een tijd geleden al zijn afscheid aankondigde. Er zou zelfs al een voorakkoord zijn tussen Zizou en de Franse bond.

Mag Anderlecht uiteindelijk tevreden zijn over zijn mercato?

Meest recent

Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

10
10
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

27
27
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

133
133
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

36
36
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

61
61
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

79
79
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

212
212
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

208
208
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

88
88
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

113
113
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

97
97
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

367
367
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

422
422
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

124
124
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

388
388
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

480
480
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

291
291
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

107
107
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

83
83
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

67
67
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

158
158
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

258
258
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

335
335
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

378
378
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

142
142

Meer sportnieuws