De Rode Duivels boekten donderdagavond een vlotte zege in Liechtenstein, dat uiteindelijk met 0-6 voor de bijl ging. Al bij al was dat een goede prestatie, maar voor één speler werd het wel een avond om snel te vergeten.
Ondanks de vele doelpunten was Loïs Openda de grootste ontgoocheling bij de Duivels. De kersvers spits van Juventus kreeg zijn kans in de basis door de afwezigheid van Romelu Lukaku, maar bleef vrijwel onzichtbaar.
LEES OOK: Rode Duivel valt zwaar door de mand: Garcia velt oordeel
Vanhaezebrouck niet verrast door tegenvallende OpendaVoor Hein Vanhaezebrouck was dat geen verrassing. "Hij is het type dat ook tegen Liechtenstein nog die diepte zoekt om de bal te krijgen. Maar door het centrum, op die kleine ruimte, is dat moeilijk", stelt de analist vast in Het Nieuwsblad.
Openda werd dan ook hard aangepakt door de pers na de wedstrijd. Hij had het de voorbije jaren al moeilijk bij de nationale ploeg en het broze vertrouwen zal wellicht nog wat harder aangetast zijn. Vanhaezebrouck vreest stilaan voor een rampscenario.
Nieuwe tegenvaller tegen Kazachstan?
"Tja, als dat opnieuw tegenvalt – tegen Kazachstan is die kans reëel - heb je wel een enorm probleem", stelt hij immers vast. Zondag zal er tegen de Kazakken immers opnieuw niet veel ruimte liggen voor Openda. Vanhaezebrouck ziet dan ook liever een andere spits.
"De Ketelaere viel in en hij was meteen betrokken bij een actie", duidt hij een vervanger aan. "Door alle wissels werd het natuurlijk wel wat chaotischer maar je voelde meteen dat De Ketelaere makkelijker te betrekken was in het spel. Ik zou niet twijfelen. Batshuayi is tenslotte geen optie voor de toekomst."