HVH lik op stuk: Kana slaat keihard terug bij Anderlecht

door
HVH lik op stuk: Kana slaat keihard terug bij Anderlecht

Marco Kana maakte zijn debuut bij RSC Anderlecht onder Vincent Kompany, maar vervolgens verdween de verdediger annex middenvelder volledig uit beeld. Kana werd afgelopen seizoen uitgeleend aan KV Kortrijk, maar dit seizoen krijgt hij zijn kansen onder Besnik Hasi.

Kana werd in zijn beginperiode bij Anderlecht meteen vergeleken met Vincent Kompany. De Belgische jeugdinternational werd in de kleedkamer ‘de Professor’ genoemd omdat hij naast voetbaltalent ook een slimme kop heeft. Na een mindere periode slaat Kana nu keihard terug bij Anderlecht.

LEES OOK: ‘Garcia krijgt volle laag, De Cat als wit konijn naar WK?'

Antwoord op Vanhaezebrouck

Hein Vanhaezebrouck was indertijd hard voor Kana: “Kana is te snel gebombardeerd tot de nieuwe Kompany en hij is het zelf gaan geloven.” Nu staat Kana in de verdediging bij Anderlecht en slaat hij terug. “Ik mezelf nooit beschouwd als de nieuwe Kompany. Da’s iets wat de kranten toen hebben uitgevonden.”

Kana wil zijn eigen weg opgaan en wil met niemand vergeleken worden. “Charmerend, maar Vinnie is Vinnie. Een zeer grote persoonlijkheid die niet snel navolging zal krijgen. Hij heeft zijn carrière uitgebouwd en ik heb veel geleerd van Kompany, maar ik wil Marco Kana zijn. Mijn eigen weg afleggen”, citeerde Het Nieuwsblad.

Kana is Besnik Hasi dankbaar

Kana had niet verwacht dit seizoen meteen in de basis te staan bij Anderlecht. “Ik begon zelf ook zonder enige verwachting aan het seizoen. Ik wilde weer alles geven voor mezelf en voor deze club. Ik had zelf pas héél laat door dat ik basisspeler zou zijn. Eigenlijk maar één dagje voor die openingsmatch tegen BK Häcken. Ik ben Besnik Hasi dankbaar dat hij me zoveel vertrouwen schenkt.”

Denk jij dat Kana dit seizoen een vaste basisklant zal zijn bij Anderlecht?

Meest recent

Fans zijn Belgische refs beu: Lardot slaat keihard terug

Wekelijks komen de Belgische ref en VAR zwaar onder vuur en dat zal deze speeldag niet anders zijn. ...

3
3
‘Garcia krijgt volle laag, De Cat als wit konijn naar WK?'

De Rode Duivels zijn zo goed als zeker van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. In ...

16
16
Hayen geeft update over terugkeer van Mignolet

Club Brugge speelt vanavond om 18u15 op het veld van Oud-Heverlee Leuven. De Bruggelingen hopen daar ...

89
89
'Anderlecht verbouwereerd: Renard dropt bizar transferplan'

Renard verrast intern met een gewaagd plan rond een 16-jarige sensatie uit Nigeria. Alleen: de ...

67
67
Leko dolenthousiast: "Hij mag dromen van het WK"

Bij AA Gent hopen ze dit weekend verder te gaan op hun elan. Na de 12 op 15 wacht nu een uitmatch ...

30
30
Enorm dilemma voor Hasi: "Of ik hem op de bank zet?"

Bij RSC Anderlecht maken ze zich op voor moeilijke uitmatch tegen STVV. Trainer Besnik Hasi sprak ...

71
71
L'Equipe pakt Penders hard aan na spektakelstuk op PSG

In de Franse Ligue 1 heeft titelverdediger Paris Saint-Germain vrijdagavond puntenverlies geleden na ...

37
37
Anderlecht definitief gelanceerd? Boskamp velt verdict

RSC Anderlecht is begonnen aan een nieuw hoofdstuk op bestuurlijk vlak. De plannen van Marc Coucke ...

164
164
Fiasco op Sclessin: wat je moet weten over hervatting Standard-Antwerp

Standard en Antwerp FC mochten vrijdagavond de Jupiler Pro League weer op gang trappen. Maar hun ...

327
327
'Fans op het puntje: Club Brugge gaat los voor dribbelkoning'

Club Brugge zet door voor een dribbelkoning die backs tureluurs speelt. Een linksvoetige ...

365
365
'Getergde Lukaku krijgt cruciaal nieuws in donkere dagen'

Romelu Lukaku revalideert momenteel verder aan de zware blessure die zijn seizoen tot dusver ...

195
195
'Club Brugge trekt bleek weg: megabod Liverpool in januari'

Club Brugge wil dit seizoen de (voorlopig?) laatste editie van de Champions' Play-Offs winnen ...

284
284
DAZN-affaire escaleert: Belgisch voetbal vreest 'kleine ramp'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League is inmiddels van start gegaan en nog steeds is er geen ...

364
364
Wilmots haalt snoeihard uit naar refs: "Ze verpesten alles"

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen heel wat voer voor ...

636
636
Standard ontsnapt: toch geen forfaitnederlaag

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaid op een fiasco. De ...

585
585
Keeperskwestie laait weer op bij Cercle: Cinel duidelijk

Cercle Brugge staat dit weekend voor een stevige uitdaging. Zondag krijgt het immers het bezoek van ...

163
163
Sclessin brandt en ziet wedstrijd gestaakt worden na wangedrag

Standard leek vanavond lange tijd op weg naar een heroïsche overwinning. De Rouches stonden al ...

438
438
Strasbourg kan na fout Penders stunt niet vasthouden

RC Strasbourg heeft vrijdagavond in de Ligue 1 net naast een enorme stunt gegrepen. Het slaagde er ...

76
76
Ophef over rode kaart Standard: "Het is héél streng"

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League werd vrijdagavond afgetrapt met een interessante ...

305
305
Beerschot zorgt voor primeur in CPL na intense topper

Na een spannende topper heeft Beerschot voor een primeur gezorgd. De Ratten hielden SK Beveren in ...

230
230
'Zweden verrast vriend en vijand met nieuwe bondscoach'

Vorige week wist Engeland zich als eerste Europese land te plaatsen voor het WK van volgende zomer. ...

62
62
'Genk verliest man in vorm maar krijgt ook goed nieuws'

KRC Genk kende een zeer lastig seizoensbegin, maar pakte in de laatste competitiewedstrijden voor de ...

268
268
Volgende stap voor Vermant: vader Sven oordeelt

De komende weken zal Nicky Hayen knopen moeten doorhakken bij Club Brugge. Dat zal onder meer moeten ...

164
164
Grote veranderingen bij Union? Hubert schept duidelijkheid

Union neemt zaterdag een nieuwe start. Niet omdat het hun eerste wedstrijd na de interlandbreak is, ...

91
91
'Knaltransfer in de maak: Onyedika kent voorwaarde'

Het lijkt in de komende mercato's voor Club Brugge weer een helse klus te worden om een uittocht te ...

176
176

Meer sportnieuws