HVH lik op stuk: Kana slaat keihard terug bij Anderlecht

576
HVH lik op stuk: Kana slaat keihard terug bij Anderlecht

Marco Kana maakte zijn debuut bij RSC Anderlecht onder Vincent Kompany, maar vervolgens verdween de verdediger annex middenvelder volledig uit beeld. Kana werd afgelopen seizoen uitgeleend aan KV Kortrijk, maar dit seizoen krijgt hij zijn kansen onder Besnik Hasi.

Kana werd in zijn beginperiode bij Anderlecht meteen vergeleken met Vincent Kompany. De Belgische jeugdinternational werd in de kleedkamer ‘de Professor’ genoemd omdat hij naast voetbaltalent ook een slimme kop heeft. Na een mindere periode slaat Kana nu keihard terug bij Anderlecht.

LEES OOK: Anderlecht ontdekt eindelijk de échte Kana

Antwoord op Vanhaezebrouck

Hein Vanhaezebrouck was indertijd hard voor Kana: “Kana is te snel gebombardeerd tot de nieuwe Kompany en hij is het zelf gaan geloven.” Nu staat Kana in de verdediging bij Anderlecht en slaat hij terug. “Ik mezelf nooit beschouwd als de nieuwe Kompany. Da’s iets wat de kranten toen hebben uitgevonden.”

Kana wil zijn eigen weg opgaan en wil met niemand vergeleken worden. “Charmerend, maar Vinnie is Vinnie. Een zeer grote persoonlijkheid die niet snel navolging zal krijgen. Hij heeft zijn carrière uitgebouwd en ik heb veel geleerd van Kompany, maar ik wil Marco Kana zijn. Mijn eigen weg afleggen”, citeerde Het Nieuwsblad.

Kana is Besnik Hasi dankbaar

Kana had niet verwacht dit seizoen meteen in de basis te staan bij Anderlecht. “Ik begon zelf ook zonder enige verwachting aan het seizoen. Ik wilde weer alles geven voor mezelf en voor deze club. Ik had zelf pas héél laat door dat ik basisspeler zou zijn. Eigenlijk maar één dagje voor die openingsmatch tegen BK Häcken. Ik ben Besnik Hasi dankbaar dat hij me zoveel vertrouwen schenkt.”

Denk jij dat Kana dit seizoen een vaste basisklant zal zijn bij Anderlecht?

Meest recent

Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

14
14
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

22
22
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

14
14
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

15
15
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

35
35
'Dilemma voor Standard na plotse transferaanbieding'

Standard is na drie speeldagen nog ongeslagen, al zullen ze in Luik wellicht gehoopt hebben op meer ...

127
127
'Man City plant enorme transferbom met De Jong'

Er viel deze zomer al heel wat transfervuurwerk te noteren in de Premier League en dat lijkt nog ...

127
127
'Arsenal zet ook Rode Duivel nog op verlanglijst'

Arsenal heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Zowel in de Community Shield tegen Manchester City ...

83
83
'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

446
446
Amorim verrast met rollen voor Moreira en Saelemaekers

AC Milan is afgelopen weekend zijn seizoen goed begonnen. De Rossoneri pakte in hun ...

70
70
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

107
107
Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

80
80
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

475
475
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

384
384
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

94
94
Trossard en Besiktas briesen na schandalige klap

Afgelopen weekend werd in de Turkse competitie de tweede speeldag afgewerkt en die werd voor de Rode ...

122
122
'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

461
461
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

591
591
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

96
96
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

174
174
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

397
397
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

107
107
'Eerste doorbraak Ordoñez: Club ruikt spetterend bedrag'

Club Brugge lijkt in het uiterste slot van de transferperiode dan toch nog een grote uitgaande ...

426
426
'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

369
369

Meer sportnieuws