Sensatie in supercup: PSG wint na spectaculaire comeback

door
Sensatie in supercup: PSG wint na spectaculaire comeback

De eerste Europese topmatch van het seizoen heeft meteen de nodige spanning en suspense opgeleverd. In de UEFA Supercup leek Tottenham Hotspur immers op weg naar een grote stunt. Maar na een sensationele comeback en spannende penaltyreeks, trok Paris Saint-Germain alsnog aan het langste einde.

Traditiegetrouw kruisen de winnaars van de Champions League en Europa League midden augustus de degens met mekaar in de strijd om de Europese supercup. Dat was dit seizoen niet anders. In Udine zorgden Paris Saint-Germain en Tottenham voor een op papier interessante affiche.

Uiteraard was de Franse dubbelwinnaar de grote favoriet. Maar het Tottenham van nieuwe coach Frank maakte in de eerste helft een meer dan behoorlijke indruk. En vlak voor rust kwam het zowaar op voorsprong. Van de Ven stond op de juiste plaats om de openingstreffer binnen te werken.

LEES OOK: 'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Chevalier de mist in

Na de pauze leek Tottenham de partij helemaal naar zich toe te trekken. Bij PSG maakte Chevalier, de opvolger van de verguisde Donnarumma, zijn debuut in doel. Maar de Fransman liet niet de meest secure indruk achter. Zo verkeek hij zich op een kopbal van Romero, waardoor de Engelsen op 2-0 kwamen.

PSG hing dus tegen de touwen, maar in de slotminuten volgde alsnog een spectaculaire comeback. Lee zorgde met een fraai schot voor de aansluitingstreffer. En diep in de extra tijd tekende de ingevallen Ramos alsnog voor de 2-2. Van een spectaculaire climax gesproken.

Ook comeback in penalty's

Zoals het hoort worden in de supercup geen verlengingen meer afgewerkt. Het kwam dus meteen tot strafschoppen. Daarin leek Tottenham het laken naar zich toe te trekken na een misser van Vitinha. Maar ook in de penaltyreeks zorgde PSG voor een comeback. Door missers van Van de Ven en Tel, waren het alsnog de Fransen die hun eerste trofee van het nieuwe seizoen mochten vieren.

PSG is nu al topfavoriet voor de eindzege in de Champions League ...

Meest recent

'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

19
19
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

28
28
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

49
49
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

119
119
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

77
77
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

45
45
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

73
73
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

230
230
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

774
774
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

80
80
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

69
69
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

81
81
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

316
316
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

406
406
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

381
381
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

644
644
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

201
201
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

255
255
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

503
503
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

370
370
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

279
279
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

253
253
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

271
271
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

132
132

Meer sportnieuws