Grote twijfels bij titularis: "Te weinig voor Anderlecht"

door
Grote twijfels bij titularis:

De eerste competitienederlaag van RSC Anderlecht is sinds afgelopen weekend een feit. Paars-Wit ging op eigen veld immers met 2-3 onderuit tegen promovendus Zulte Waregem. Daarbij liet de verdediging een ronduit belabberde indruk achter.

Voor de thuismatch tegen Essevee had coach Besnik Hasi andermaal gesleuteld aan zijn achterhoede. Zo begon Lucas Hey, die tot dusver alles had gespeeld, dit keer op de bank. Niet geheel onlogisch. De Deen liet tijdens de eerste weken van het seizoen allerminst een solide indruk achter.

Hasi besloot om dit keer de kans te geven aan Marco Kana en Jan-Carlo Simic als duo centraal achterin. Veel beterschap leverde dat echter ook niet op. Simic is nog steeds matig met de bal aan de voet en liet zich ook aftroeven bij de tweede tegengoal. De wisselvalligheid in zijn optredens blijft te groot.

LEES OOK: België gered door de VAR? Analisten fileren penaltyfase

Zwakke beurt van Kana

Maar ook Kana maakte allesbehalve een goede beurt. Het paars-witte jeugdproduct had tijdens de voorbereiding een nieuwe kans gekregen en liet toen een degelijke indruk achter. Ook tegen Cercle Brugge en Sheriff Tiraspol liet hij een degelijke indruk achter. Al moet gezegd dat zijn rechtstreekse tegenstanders toen van een wel erg bedenkelijk niveau waren.

Zondag botste hij echter meermaals op zijn limieten. Vooral qua pure snelheid heeft Kana het lastig om zich staande te houden. Maar ook in de fysieke duels moest hij regelmatig zijn meerdere erkennen. Uiteraard mogen na één mindere match geen verregaande conclusies getrokken worden, het belooft echter weinig goeds als de tegenstand straks een pak sterker wordt.

Afgeschreven op dit niveau?

De twijfels rond Kana beginnen dan ook al de kop op te steken. "Kana wordt nu plots weer naar voren geschoven als een talent voor de toekomst, maar die jongen haalde vorig seizoen op het einde niet eens meer de basis bij Kortrijk. Dat is toch te weinig voor Anderlecht?", stelt analist Stef Wijnants bij Het Belang van Limburg. Al speelde Kana vorig jaar voor RSCA Futures en was Kana twee jaar geleden een vaste waarde bij KV Kortrijk, waar hij het einde van het seizoen miste door een liesblessure.

"Sinds wanneer is Marco Kana daar de grote redder? Die jongen is de voorbije twee jaar toch zo goed als afgeschreven voor dit niveau?", vult zijn collega Marc Degryse aan bij Het Laatste Nieuws.

Kana heeft het potentieel een vaste sterkhouder te worden bij RSCA ...

Meest recent

‘Garcia krijgt volle laag, De Cat als wit konijn naar WK?'

De Rode Duivels zijn zo goed als zeker van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. In ...

7
7
Hayen geeft update over terugkeer van Mignolet

Club Brugge speelt vanavond om 18u15 op het veld van Oud-Heverlee Leuven. De Bruggelingen hopen daar ...

79
79
'Anderlecht verbouwereerd: Renard dropt bizar transferplan'

Renard verrast intern met een gewaagd plan rond een 16-jarige sensatie uit Nigeria. Alleen: de ...

64
64
Leko dolenthousiast: "Hij mag dromen van het WK"

Bij AA Gent hopen ze dit weekend verder te gaan op hun elan. Na de 12 op 15 wacht nu een uitmatch ...

28
28
Enorm dilemma voor Hasi: "Of ik hem op de bank zet?"

Bij RSC Anderlecht maken ze zich op voor moeilijke uitmatch tegen STVV. Trainer Besnik Hasi sprak ...

70
70
L'Equipe pakt Penders hard aan na spektakelstuk op PSG

In de Franse Ligue 1 heeft titelverdediger Paris Saint-Germain vrijdagavond puntenverlies geleden na ...

35
35
Anderlecht definitief gelanceerd? Boskamp velt verdict

RSC Anderlecht is begonnen aan een nieuw hoofdstuk op bestuurlijk vlak. De plannen van Marc Coucke ...

157
157
Fiasco op Sclessin: wat je moet weten over hervatting Standard-Antwerp

Standard en Antwerp FC mochten vrijdagavond de Jupiler Pro League weer op gang trappen. Maar hun ...

310
310
'Fans op het puntje: Club Brugge gaat los voor dribbelkoning'

Club Brugge zet door voor een dribbelkoning die backs tureluurs speelt. Een linksvoetige ...

359
359
'Getergde Lukaku krijgt cruciaal nieuws in donkere dagen'

Romelu Lukaku revalideert momenteel verder aan de zware blessure die zijn seizoen tot dusver ...

195
195
'Club Brugge trekt bleek weg: megabod Liverpool in januari'

Club Brugge wil dit seizoen de (voorlopig?) laatste editie van de Champions' Play-Offs winnen ...

273
273
DAZN-affaire escaleert: Belgisch voetbal vreest 'kleine ramp'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League is inmiddels van start gegaan en nog steeds is er geen ...

351
351
Wilmots haalt snoeihard uit naar refs: "Ze verpesten alles"

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen heel wat voer voor ...

629
629
Standard ontsnapt: toch geen forfaitnederlaag

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaid op een fiasco. De ...

583
583
Keeperskwestie laait weer op bij Cercle: Cinel duidelijk

Cercle Brugge staat dit weekend voor een stevige uitdaging. Zondag krijgt het immers het bezoek van ...

163
163
Sclessin brandt en ziet wedstrijd gestaakt worden na wangedrag

Standard leek vanavond lange tijd op weg naar een heroïsche overwinning. De Rouches stonden al ...

437
437
Strasbourg kan na fout Penders stunt niet vasthouden

RC Strasbourg heeft vrijdagavond in de Ligue 1 net naast een enorme stunt gegrepen. Het slaagde er ...

76
76
Ophef over rode kaart Standard: "Het is héél streng"

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League werd vrijdagavond afgetrapt met een interessante ...

302
302
Beerschot zorgt voor primeur in CPL na intense topper

Na een spannende topper heeft Beerschot voor een primeur gezorgd. De Ratten hielden SK Beveren in ...

226
226
'Zweden verrast vriend en vijand met nieuwe bondscoach'

Vorige week wist Engeland zich als eerste Europese land te plaatsen voor het WK van volgende zomer. ...

62
62
'Genk verliest man in vorm maar krijgt ook goed nieuws'

KRC Genk kende een zeer lastig seizoensbegin, maar pakte in de laatste competitiewedstrijden voor de ...

266
266
Volgende stap voor Vermant: vader Sven oordeelt

De komende weken zal Nicky Hayen knopen moeten doorhakken bij Club Brugge. Dat zal onder meer moeten ...

162
162
Grote veranderingen bij Union? Hubert schept duidelijkheid

Union neemt zaterdag een nieuwe start. Niet omdat het hun eerste wedstrijd na de interlandbreak is, ...

90
90
'Knaltransfer in de maak: Onyedika kent voorwaarde'

Het lijkt in de komende mercato's voor Club Brugge weer een helse klus te worden om een uittocht te ...

176
176
De Mil waarschuwt Charleroi na mislukte flirt met Union

Komend weekend staan er enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Op ...

181
181

Meer sportnieuws