De Cat spreekt straffe taal na glansrol bij Anderlecht

door
De Cat spreekt straffe taal na glansrol bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft opnieuw een absoluut goudhaantje in handen. Zo wist de nog altijd maar 17-jarige Nathan De Cat zondag opnieuw indruk te maken met zijn basisplaats. En de beloftevolle middenvelder heeft nog grote ambities dit seizoen.

Het Neerpede-product stak eind vorig seizoen al een eerste keer de neus aan het venster. In de Play-Offs maakte hij enkele gesmaakte optredens en scoorde hij zelfs zijn eerste doelpunt namens de eerste ploeg van RSCA. In het nieuwe seizoen wil hij die veelbelovende optredens bevestigen. Dat deed hij zondagmiddag alvast in de eerste competitiematch tegen KVC Westerlo.

LEES OOK: Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

Opvallend zelfkritisch

De Cat mocht van coach Besnik Hasi aan de aftrap beginnen en bedankte voor het vertrouwen. Zo bekroonde hij zijn ijzersterke eerste helft met een knappe assist op de cruciale openingsgoal van Thorgan Hazard. Na de pauze had hij het iets lastiger om zijn stempel even nadrukkelijk te drukken, maar dat is in deze fase van het seizoen niet meer dan normaal voor zo'n jonge kerel.

In ieder geval behoorde De Cat tot de grote uitblinkers aan paars-witte zijde. Desondanks bleef hij zelfkritisch voor zijn eigen optreden. "Mijn spel kan nog altijd beter, ik moet blijven werken. Ik heb nog te veel ballen verloren", werd hij geciteerd bij Sporza. "We zijn ook niet goed uit de kleedkamer gekomen, dat is een werkpunt voor de volgende keer."

Vol voor de landstitel

Het optreden van De Cat smaakte alvast naar meer. En de prestatie van Anderlecht ook. Er blijft weliswaar nog werk aan de winkel en een aantal spelers was duidelijk nog niet op topniveau. Maar er zit duidelijk potentieel in deze selectie. Aan de ambities van De Cat zal het in ieder geval niet gelegen hebben.

Zo sprak de jongeling straffe taal: hij wil absoluut de titel pakken. "Wat de ambitie is? Kampioen worden en zo ver mogelijk doorstoten in Europa", stelt hij bij Het Nieuwsblad. "Dat moet voor Anderlecht altijd de ambitie zijn. De voorbereiding heeft getoond dat we er de ploeg voor hebben. Ik ben bij de jeugd nooit kampioen geworden dus het zal hier moeten gebeuren."

De Cat wordt dé revelatie van het seizoen bij Anderlecht ...

Meest recent

WK Lukaku in gevaar? Mannaert spreekt klare taal

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

7
7
Van Gucht verrast vriend en vijand: deze BV wordt peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

1
1
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

31
31
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

23
23
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

90
90
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

223
223
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

235
235
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

96
96
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

79
79
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

203
203
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

370
370
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

153
153
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

365
365
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

126
126
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

183
183
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

175
175
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

247
247
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

650
650
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

163
163
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

285
285
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

70
70
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

236
236
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

114
114
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

174
174
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

350
350

Meer sportnieuws