Anderlecht verslaat dapper Westerlo in ware doelpuntenstorm

door
Anderlecht verslaat dapper Westerlo in ware doelpuntenstorm

Op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League kregen we meteen een spektakelstuk voorgeschoteld. In het Lotto Park kwamen Anderlecht en Westerlo met open vizier aan de aftrap, en dat leverde vuurwerk op. Van scherpe aanvallen tot verrassende doelpunten en een comeback die er bijna kwam, deze openingsmatch had álles. Uiteindelijk trok Paars-Wit aan het langste eind in een wedstrijd die op het scherpst van de snee werd gespeeld.

Op zondag stonden nog een paar razend aantrekkelijke affiches op het programma, eerst waren alle ogen gericht op Anderlecht en Westerlo. Beide teams stonden te popelen om een sterke start te maken en hun ambities waar te maken. Voor Anderlecht, de recordkampioen, betekent het seizoen opnieuw een kans om zich te mengen in de top van het klassement, terwijl Westerlo positief hoopt te verrassen.

Hasi bracht onder meer Vazquez en De Cat aan de aftrap, Dolberg begon op de bank. Charaï vatte zijn eerste opdracht als hoofdcoach aan met veel vertrouwde namen, nieuwkomer Ferri kreeg nog geen plek in de basis.

Gretig Paars-Wit snijdt Kemphanen adem af

De Kemphanen begonnen alvast vrank en vrij. Al na iets meer dan vijf minuten vuurde Rommens een schot voorlangs. Iets voor het kwartier volgde de eerste echte prik van Paars-Wit: Vazquez haalde uit met een vallend schot, dat nipt langs de verkeerde kant van de paal scheerde.

De intensiteit bleef hoog. Anderlecht ontsnapte aan een achterstand toen Alcocer na een doorgekopte hoekschop de paal trof. Aan de overkant was het wél raak: na dom balverlies bij Westerlo speelde De Cat het perfect uit. Hij vond Hazard met een loepzuivere assist, en die twijfelde niet: 1-0 voor Anderlecht.

Paars-Wit bleef daarna met bijzonder veel gretigheid spelen en veroverde opvallend veel ‘tweede ballen’. Dat loonde net voor rust: Tristan Degreef stak zijn klasse niet onder stoelen of banken en lepelde de bal heerlijk over Jungdal in doel: 2-0. Vazquez verzuimde nog om een derde thuisdoelpunt te maken, halfweg kon Hasi niet klagen met de prestatie van de recordkampioen.

LEES OOK: Veel werk voor Renard & co: vier héél dringende dossiers

Spitsenduo pompt zuurstof in veerkrachtig Westerlo 

Westerlo moest komen na rust om de wedstrijd nieuw leven in te blazen. Die boodschap hadden de bezoekers wel heel goed begrepen: invaller Vroninks ging pijnlijk in de fout bij Anderlecht, met Vaesen profiteerde een andere invaller door er 2-1 van te maken.

Anderlecht stond nadien terug op en had pech toen Augustinsson met een fantastische uithaal de paal op zijn weg vond, even later verzuimde Degreef om van dichtbij raak te treffen. Die missers zouden de thuisploeg heel zuur opbreken. Voor het uur mocht Frigan vrij uithalen en hij vloerde een grabbelende Coosemans in de korte hoek: 2-2 en de comeback was compleet.

Paars-Wit dankt magistrale Angulo

En toch stond ook Paars-Wit nadien weer recht. Halfweg de tweede helft krulde Angulo de bal van net buiten de zestien meter heerlijk in de verste hoek: 3-2. Toen Saliba even later met een rake kopbal de 4-2 op het bord zette, leek de wedstrijd gespeeld. In het slot van de wedstrijd vergat Frigan nog één keer de spanning terug te brengen, de aanvaller trapte vol op Coosemans. Hazard zette in het slot nog een heerlijke kers op de taart met de 5-2. Anderlecht begint zo met een ferm statement. Ook Westerlo toonde dat het dit seizoen heel wat in zijn mars heeft.

Scoreverloop:

1-0 (19') Hazard, 2-0 (37') Degreef, 2-1 (46') Vaesen, 2-2 (58') Frigan, 3-2 (65') Angulo, 4-2 (70') Saliba, 5-2 (90+2') Hazard

Wie was jouw man van de match?

Meest recent

Hasi slijpt de messen: "Tijd dat zij opstaan"

RSC Anderlecht moet vanavond aan de bak tegen KRC Genk. Verliezen is uit den boze, want Paars-Wit ...

18
18
Nieuwe beelden van Marc Coucke roepen veel vragen op

Marc Coucke dook deze week plots op in een wel heel onverwachte context. Tussen de turbulentie bij ...

7
7
Heynen komt met héél verrassende transferupdate

Bryan Heynen is al vele jaren de trouwe soldaat bij KRC Genk. Een middenvelder waarop een coach kan ...

70
70
'Stroeykens op breken: Anderlecht zet hem voor aap'

De komedie is pijnlijk omdat ze voorspelbaar is. Anderlecht zegt dat het Mario Stroeykens wil ...

115
115
Degryse ziet twee pijnlijke blunders bij Anderlecht

Olivier Renard en Tim Borguet investeerden sinds zijn komst naar Anderlecht al voor 29 miljoen euro ...

123
123
Mechele geïrriteerd: "Vooral media die daar iets van maakt"

Club Brugge verloor verdiend van La Louvière. Alweer een povere prestatie in de Jupiler Pro ...

90
90
Genk hakt knoop door: opvallende terugkeer op komst?

Bij KRC Genk lieten ze al heel wat goede spelers doorstromen via de academie. De Limburgers hebben ...

182
182
Hasi gokt opnieuw: verrassende zet bij Anderlecht?

In het begin van de zomer bereikte ons het nieuws vanuit zeer betrouwbare bron dat dé ...

260
260
Hayen messcherp voor eigen ploeg: "Daarom verloren we"

Club Brugge heeft weer een ondermaatse wedstrijd gespeeld in de Jupiler Pro League. Dat gebeurde al ...

337
337
Monaco wél met goed gevoel naar CL dankzij oude bekende

Volgende week zijn Union en Club Brugge een eerste keer aan zet in de Champions League. In hun ...

91
91
Vanaken duidt oorzaak aan voor pijnlijke nederlaag

Club Brugge trekt met een flinke kater de Champions League in. Het leed zaterdag immers al zijn ...

324
324
Onklopbare Scherpen schat kansen Union tegen PSV in

Union trekt met een goed gevoel richting de Champions League, nadat het zaterdagavond in zijn ...

49
49
De Bruyne zet Napoli op weg naar nieuwe vlotte zege

De veelbesproken overgang van Kevin De Bruyne naar Napoli deze zomer blijkt vooralsnog een schot in ...

103
103
Zoon van oud-sterkhouder Club weldra in JPL?

De transfermarkt is sinds enkele dagen gesloten in België, maar heel wat clubs blijven ...

114
114
Keiharde blamage: Hongerige Wolven vloeren dramatisch Club

Onze tweede deelnemer aan de CL, Club Brugge, heeft vanavond een ferm blauwtje gelopen in ...

176
176
2 opmerkelijke VAR-beslissingen: werd Club bestolen?

Club Brugge beleeft geen makkelijke avond in La Louvière. De bekerwinnaar lijkt met het hoofd ...

745
745
Union gewaarschuwd: PSV houdt doelpuntenkermis in Nijmegen

Dinsdagavond maakt Union zijn grote debuut in de Champions League. Daarbij krijgt het PSV als eerste ...

26
26
KV Kortrijk raast door CPL, De Camargo onder zware druk

KV Kortrijk leeft voorlopig aan 200% na de degradatie uit de Jupiler Pro League. De Kerels vloerden ...

69
69
Pocognoli meldt alsnog flinke opsteker voor Champions League

Union boekte zaterdag een zeer nipte zege op het veld van rode lantaarn Dender, dat pas door een ...

25
25
Keeperskwestie Club laait weer op: fans woedend

Club Brugge probeert zaterdagavond in La Louvière vertrouwen te tanken met het oog op de ...

489
489
Godts schittert bij Ajax maar krijgt tóch tik

Mika Godts heeft zaterdag nog eens zijn enorme talent laten zien bij Ajax. Onze jonge landgenoot ...

57
57
Kompany glundert: Bayern haalt snoeihard uit tegen HSV

Vincent Kompany blijft voorlopig een foutloos parcours rijden met Bayern München dit seizoen. ...

132
132
Openda debuteert in sensationele zege Juve tegen Inter

In de Serie A stond zaterdag de Derby dell'Italia op het programma. Net als vorig seizoen - toen ...

79
79
Union spartelt voorbij Dender en tankt vertrouwen voor CL

Na een zeer moeizame wedstrijd heeft Union in de slotfase toch de drie punten gepakt in Denderleeuw. ...

45
45
Zorgen in omgeving Viktor Verhulst: “Is hij zwakbegaafd?”

In de nieuwste aflevering van ‘De Verhulstjes’ klinkt er plots ongerustheid in het ...

124
124

Meer sportnieuws