Met een dubbele oefenwedstrijd werd zaterdag het oefenkamp van RSC Anderlecht afgesloten. Vanaf volgende week wordt de laatste rechte lijn richting de seizoensstart ingezet. Ondertussen blijft de recordkampioen zich ook roeren op de transfermarkt.
Coach Besnik Hasi gaf het voor aanvang van de stage al aan: momenteel is de selectie van Paars-Wit iets te groot. Zeker op bepaalde posities, met name het middenveld, zijn er op dit moment te veel spelers. In de komende weken en maanden zal de spelersgroep dus ongetwijfeld nog afgeslankt worden.
Dat betekent echter niet dat de zoektocht naar versterking gestaakt wordt. Integendeel. Zeker centraal in de defensie mogen nog verse mankrachten verwacht worden. Daarnaast is ook een extra flankaanvaller met snelheid en diepgang welgekomen. En uiteraard blijft men niet blind voor interessante pistes voor de langere termijn.
LEES OOK: 'Fredberg krijgt loodzware taak bij gevallen topclub'
Vizier op ex-jeugdproductWat dat laatste betreft, zou RSCA nu zijn oog hebben laten vallen op een oude bekende. Zo meldt La Dernière Heure dat Paars-Wit een bod heeft gedaan op Samuel Ntanda. De 20-jarige jeugd-international van Congo werkte destijds al een deel van zijn jeugdopleiding af bij Paars-Wit.
Via KV Mechelen en STVV belandde de polyvalente flankaanvaller bij het Italiaanse Sampdoria, waar hij tot dusver vooral bij de beloften uitkwam. In Genua heeft Ntanda nog een lopend contract tot eind volgend seizoen. Bij een aanvaardbaar bod mag hij dan ook vertrekken bij de Italiaanse tweedeklasser.
Om tafel met Fredberg
Anderlecht, dat in het verleden wel vaker interesse toonde, zou dus al een eerste bod hebben gedaan. Ze zien in de aanvaller een aanwinst voor de A-kern, die ook bij de RSCA Futures minuten kan maken. Maar Ntanda zou wel over meerdere opties beschikken. Indien het tot onderhandelingen op clubniveau komt, zullen de Brusselaars met een oude bekende om tafel moeten gaan. Zo werd Jesper Fredberg zondag officieel aangekondigd als nieuwe sportief directeur van Sampdoria. Moest RSCA er overigens in slagen de deal tot een goed einde te brengen, wordt het al de tweede voormalige jeugd-speler die het terughaald na Ilay Camara.