Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

door
Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

RSC Anderlecht werkte zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd af tegen het Griekse Aris. De partij in het oefencentrum te Neerpede werd bijgewoond door een opvallende gast. Zo kwam Ilay Camara zijn toekomstige ploegmaats aanmoedigen.

De 22-jarige winger is een oude bekende van Paars-Wit. In 2019 werd hij door Anderlecht immers weggehaald uit de jeugdopleiding van OH Leuven. Camara groeide zelfs uit tot een vaste waarde bij de RSCA Futures. Maar hij kwam niet bepaald voor in de plannen van de eerste ploeg en trok hij het in september 2023 transfervrij naar RWDM.

LEES OOK: Camara ontpopt zich tot redder in nood voor Hasi

Via Luik terug naar Brussel

Daar werd de winger snel een vaste smaakmaker. Maar dat bleek niet voldoende om de degradatie uit de Jupiler Pro League te voorkomen. Na amper een jaartje besloot hij dan ook opnieuw te vertrekken, dit keer op huurbasis naar Standard. En in Luik trok hij de goede lijn gewoon door.

Standard besloot dan ook om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Dat kostte de Rouches zo'n 1.8 miljoen euro. Enkele weken later staan de Luikenaars echter op punt om hem voor een veelvoud van dat bedrag te verkopen aan Anderlecht. Zo zouden beide clubs inmiddels een akkoord hebben gevonden.

Nu al op Neerpede

De transfer moet weliswaar nog officieel bevestigd worden. Maar zaterdag werd duidelijk dat de overgang inmiddels in kannen en kruiken is. Zo dook Camara plots op aan de zijlijn tijdens de oefenmatch van Paars-Wit tegen Aris. Dat deed hij overigens in een trainingsoutfit van RSCA.

De deal zal dan ook weldra gecommuniceerd worden via de officiële kanalen. Camara zou een contract tot medio 2030 tekenen. Naar verluidt betaalt Anderlecht zo'n 4.5 miljoen euro om hem terug te halen, daarmee is hij de duurste aanwinst van de zomermercato tot dusver.

Camara wordt een basisspeler bij Anderlecht ...

Meest recent

'Verrassende wending bij Antwerp: sterkhouder blijft'

Het waren tot op heden nog geen leuke weken voor de fans van Royal Antwerp FC. Ze zagen vooral ...

46
46
Courtois haalt zwaar uit: "Wil altijd in spotlights staan"

Real Madrid ligt uit het WK voor clubs nadat ze met 4-0 compleet van de mat werden geveegd door PSG. ...

43
43
Club Brugge plant groot offensief: "Die dossiers zijn concreet"

Club Brugge gaat zich nog flink moeten roeren op de transfermarkt. Er ligt nog héél ...

313
313
Standard hield Southampton af: "Het voelde meteen goed"

Standard rondde al negen transfers af. Eén van de aanwinsten is Abnane Abid. De Rouches ...

127
127
Club Brugge kiest: Mignolet moet plaats ruimen?

Het lijkt een open strijd, maar schijn bedriegt. Achter de schermen is de keuze tussen Simon ...

238
238
Na Biglia en Proto nog een ex-lieveling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde al zes nieuwe spelers, maar daar stopt het niet. Paars-Wit gaat nog ...

333
333
AC Milan of Club Brugge? De onverwachte wending rond Jashari

Ardon Jashari wil naar AC Milan, maar Club Brugge werkt niet mee. Er zou volgens Fabrizio Romano een ...

565
565
Anderlecht maakt schoon schip: neemt Renard groot risico?

RSC Anderlecht gaat nog een stevige schoonmaak houden. Opvallend: de club wil af van de ervaren ...

320
320
Club Brugge heeft prijs: nieuwe goudmijn ontdekt

Club Brugge maakte enkele jaren geleden de goede keuze om eindelijk volop te gaan investeren in de ...

618
618
KRC Genk kraait victorie: Bonsu Baah verrast iédereen

KRC Genk verkocht Christopher Bonsu Baah voor 17 miljoen euro aan Al-Qadsiah in Saudi-Arabië. ...

156
156
'Sensationele Osimhen-wending: monsterbod van 75 miljoen'

De naam van Victor Osimhen dook de voorbije weken weer constant op in de transferbulletins. De ...

179
179
'Jashari is situatie kotsbeu en onderneemt zelf actie'

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar aanslepen. De Zwitserse international wil dolgraag ...

1390
1390
Verrassende aanvoerder bij Genk: "Keuze voor toekomst"

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

162
162
WK Clubs: oppermachtig PSG vernedert Real op weg naar finale

Paris Saint-Germain FC speelt aanstaande zondag tegen Chelsea FC de finale van het WK voor clubs. De ...

150
150
Llansana open: "Welke Anderlecht-speler beste indruk maakt?"

Om voor meer stabiliteit op het middenveld te zorgen, pakte RSC Anderlecht uit met de komst van ...

473
473
'Club Brugge moet serieus bedrag ophoesten voor Edozie'

Club Brugge rondde woensdag het vertrek van Chemsdine Talbi naar Sunderland FC af en ...

1032
1032
Standard behoudt foutloos rapport, nieuwe nederlaag KVK

Binnen minder dan een maand barst het nieuwe seizoen in het Belgische voetbal in alle hevigheid los. ...

186
186
Drama Real: buitenaardse actie Courtois voorkomt totale afgang

Op het WK voor clubs streden Real Madrid en Paris Saint-Germain woensdagavond voor het tweede ...

339
339
'Miljoenenjacht Anderlecht: vijf publiekslievelingen in etalage'

RSC Anderlecht toonde zich deze zomer al behoorlijk actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is ...

875
875
Genk verliest steunpilaar: "Vertrek niet meer dan normaal"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

823
823
'Vuurwerk in Londen: supertransfers Tottenham en Arsenal'

De eerste grote transferdeals van de zomermercato zijn inmiddels afgerond, maar er worden in de ...

156
156
‘Club Brugge stunt: JPL-ster voor habbekrats binnen’

Een buitenkansje in de maak? Blauw-Zwart lijkt te kunnen profiteren van een zeldzaam dipje bij een ...

1224
1224
Straffe transfer Westerlo: "Zeker 6 JPL-clubs geïnteresseerd"

Vorig seizoen kon Westerlo de verwachtingen opnieuw niet helemaal inlossen. Ondanks een talentvolle ...

108
108
'Anderlecht keihard: ook deze 3 spelers moeten weg'

Het is voor Anderlecht al een zeer drukke transferzomer geweest. De moeizame play-offs van vorig ...

598
598
RWDM vindt versterking en ziet goalgetter vertrekken

Het zijn alweer bewogen maanden geweest bij RWDM. De club greep op dramatische wijze naast ...

83
83

Meer sportnieuws