'Uittocht ingezet: Union vreest vertrek derde steunpilaar'

door
'Uittocht ingezet: Union vreest vertrek derde steunpilaar'

Union SG had gehoopt zijn kampioenenselectie zo goed mogelijk intact te houden tijdens de zomermercato. Maar dat blijkt ondanks het Champions League-ticket. Na Koki Machida en Noah Sadiki dreigt nu een derde steunpilaar te vertrekken.

Sinds Union in 2021 zijn rentree maakte op het hoogste niveau, deed het al telkens volop mee voor de titel. En dat terwijl de financiële middelen redelijk beperkt waren. Die middelen namen doorheen de jaren uiteraard toe. Maar komend seizoen volgt pas de echte jackpot. Dan maakt de club haar grote debuut in de lucratieve Champions League.

Ondanks die extra miljoenen liet het bestuur al verstaan dat de club geen 'gekke dingen' zal doen op de transfermarkt. Het is bijvoorbeeld niet de bedoeling om plots met hoge salarissen te gaan zwieren en spelers aan te trekken die vooral teren op hun naam en faam. Voor versterking blijft men rekening op zijn doorgedreven scoutingsmethodes.

LEES OOK: Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Sterkhouders naar exit

Wel hoopt men dat het extra budget en vooruitzicht op UCL-voetbal bepaalde spelers langer aan boord kan houden. Maar dat blijkt toch lastiger dan verwacht. Machida trok namelijk al naar TSG Hoffenheim, deze week werd Sadiki voor een smak geld aan Sunderland verkocht. Ook Franjo Ivanovic wordt moeilijk te houden.

En nu dreigt plots ook een vertrek van Anthony Moris. De Luxemburgse doelman speelt al voor Union toen het nog in de tweede divisie uitkwam. In het seizoen 2023-24 leek hij over zijn piek heen. Maar Moris herpakte zich in de voorbije jaargang en was uiteindelijk een sleutelpion in het behalen van de landstitel.

Saudische interesse

Zijn goede prestaties zou hij nu echter kunnen verzilveren met een verrassende transfer. Zo meldt L'Avenir dat het Saudische Al Khaleej zijn zinnen heeft gezet op het sluitstuk. Moris zou op zijn 35ste dus nog een aanzienlijke financiële slag kunnen slaan. Zijn prioriteit is evenwel een verlengd verblijf bij Union.

Maar zijn contract loopt slechts tot eind volgend seizoen. Union heeft weliswaar een optie om daar nog een jaartje aan toe te voegen, de doelman mikt echter op langere werkzekerheid. Er zouden dan ook gesprekken lopen met oog op een eventuele verlenging. Leveren die geen akkoord op, lijkt een transfer naar Saudi-Arabië plots wel een optie.

Union moet sowieso een nieuwe doelman halen ...

Meest recent

Club-fan Vanloo en Destadsbader zetten internet in brand

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

0
0
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

68
68
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

70
70
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

59
59
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

114
114
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

261
261
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

112
112
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

286
286
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

104
104
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

165
165
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

149
149
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

239
239
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

577
577
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

145
145
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

256
256
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

215
215
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

100
100
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

157
157
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

333
333
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

151
151
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

340
340
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

251
251
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

260
260

Meer sportnieuws